Warszawa Stadion na nowo

Odnowiony dworzec Warszawa Stadion, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Stadionu Narodowego obsłuży pierwszych pasażerów już w marcu.

Jeszcze dwa lata temu stacja Warszawa Stadion przypominała raczej bazar niż stację kolejową. Perony służyły handlowcom pobliskiego Jarmarku Europa za magazyny. Handel kwitł w przejściu podziemnym, a obok wejścia do budynku dworcowego można było spróbować wietnamskiej zupy prosto z jednej z licznych budek z jedzeniem.

Po roku prac remontowych cała stacja nabrała całkowicie nowego wyglądu. Zadaszone perony nawiązują swoją konstrukcją i kolorystyką do pobliskiego Stadionu Narodowego. O przyjazdach i odjazdach pociągów poinformuje pasażerów nowoczesny system informacji oraz nowy system nagłośnienia. Dworzec został także połączony z centralnym systemem monitoringu dworców, co zapewni bezpieczeństwo korzystającym ze stacji. Na pasażerów czekają także inne udogodnienia. Komunikację pomiędzy peronami i przemieszczanie się podróżnych usprawnią schody ruchome i windy marki Schindler. Firma dostarczyła i zamontowała 2 dźwigi osobowe i 2 zestawy schodów ruchomych.

Odnowiony został także budynek dworcowy. Wymienione zostały posadzki, odświeżone ściany. Całość zyska całkiem nowy estetyczny wygląd. Zmieni się także bezpośrednie otoczenie stacji. Wraz z budową stadionu zniknęło mało estetyczne targowisko.

Stacja Warszawa Stadion to nie jedyny warszawski dworzec, który przechodzi w związku z Euro 2012 remont. Prace remontowe przeprowadzane są także na dworcach: Centralnym i Wschodnim.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu