Ghelamco Poland buduje bezpiecznie – wyróżnienie za inwestycję Woronicza Qbik w konkursie organizowanym przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie

Zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa podczas pracy jest niezwykle istotną kwestią, zwłaszcza że co roku kilkaset osób ulega poważnym wypadkom na placach budowy. Od lat Państwowa Inspekcja Pracy, liczne organizacje i różnorodne stowarzyszenia prowadzą działania, by zwiększyć świadomości zagrożeń zawodowych w budownictwie i tym samym ograniczyć liczbę wypadków. W tegorocznej edycji konkursu „Buduj bezpiecznie” Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie przyznał III miejsce firmie Ghelamco Poland za poziom bezpieczeństwa i standardy realizacji inwestycji mieszkaniowej Woronicza Qbik.

Projekt Woronicza Qbik został wyróżniony jako bezpieczne miejsce pracy. Konkursowa komisja „Buduj bezpiecznie” brała pod uwagę liczne kryteria: sposób opracowania planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, wielkość i złożoność prac budowlanych, jakość oceny ryzyka zawodowego na poszczególnych stanowiskach pracy, stan wiedzy pracowników o istniejącym ryzyku, stopień identyfikacji zagrożeń, jakość koordynacji i skuteczność nadzoru nad przestrzeganiem przepisów bhp przez podmioty działające na budowie, przestrzeganie przepisów i zasad bhp na budowie, stan wypadkowości w okresie trwania konkursu, a także niestandardowe rozwiązania w dziedzinie bhp.

Woronicza Qbik powstaje na warszawskim Mokotowie przy skrzyżowaniu ulic Woronicza i Racjonalizacji. W połowie 2012 roku 354 lofty i mieszkania zostaną oddane do użytku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu