EGB Investments S.A. wśród nominowanych do finału konkursu „Firma Dobrze Widziana”

EGB Investments S.A. znalazła się wśród 5 przedsiębiorstw nominowanych do finału z województwa kujawsko-pomorskiego. Kapituła konkursu „Firma Dobrze Widziana” wyróżnia firmy, które w poszczególnych województwach są postrzegane i oceniane jako najbardziej odpowiedzialne społecznie.

Konkurs „Firma Dobrze Widziana” opiera się na założeniu, że przedsiębiorstwa nie istnieją same dla siebie, a ich zadaniem – prócz osiągania zysku – jest korzystanie z zasobów naturalnych w sposób jak najbardziej przyjazny, aktywne uczestniczenie w życiu lokalnej społeczności, dbanie o bezpieczne środowisko pracy, inwestowanie w swoich pracowników oraz w relacje z kontrahentami i dostawcami oparte na zasadach fair play.

Uroczysty finał konkursu, połączony z seminarium na temat Corporate Social Responsibility (CSR), odbędzie się w marcu br. w Warszawie. Wybranych zostanie tam 16 najlepszych przedsiębiorstw, po jednym z każdego województwa. Laureaci otrzymają statuetkę Firmy Dobrze Widzianej.

Celem konkursu, którego organizatorem jest Business Centre Club jest promowanie właśnie tych Spółek, które w obszarze swojej działalności prowadzą biznes społecznie odpowiedzialny. „Stąd nasza nominacja” – tłumaczy Krzysztof Matela, Prezes Zarządu EGB Investments S.A. – „CSR to dla nas proaktywne zarządzanie relacjami ze wszystkimi interesariuszami, zarówno tymi, na które oddziałujemy poprzez prowadzoną działalność, jak i tymi, które mogą mieć wpływ na naszą spółkę. Są to nie tylko klienci, dostawcy czy pracownicy, ale także inwestorzy, akcjonariusze, dłużnicy, media, społeczność lokalna, inne podmioty z branży, organizacje pracodawców, itd. Cieszymy się z nominacji tym bardziej, że od lat staramy się przełamywać wciąż istniejące stereotypy firmy windykacyjnej, a uzyskanie wyróżniania w Konkursie Firma Dobrze Widziana jest tego najlepszym przykładem. Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcia finałowe.” – podsumowuje Krzysztof Matela.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu