Piotr Mikołajczyk w Zarządzie Mex Polska

Z dniem 31 stycznia br. funkcję wiceprezesa Zarządu Mex Polska S.A. objął Piotr Mikołajczyk, architekt sukcesu sieci Sphinx i jeden z założycieli R&C Union.

Piotr Mikołajczyk był w latach 2000-2006 prezesem Zarządu Sfinks Polska. W tym czasie przekształcił on niewielką firmę gastronomiczną w sieć o charakterze ogólnopolskim, posiadającą łącznie 80 lokali. Zaprojektował rozwiązania funkcjonalne i wdrożył autorski program do zarządzania siecią rozproszonych restauracji. Do jego osiągnięć należy również modelowe pozyskanie kapitału dla sfinansowania rozwoju spółki i jej upublicznienie (rynek CeTO, a następnie GPW).

Piotr Mikołajczyk był także jednym z założycieli firmy R&C Union, która podobnie jak Mex Polska zarządza sieciami restauracji oraz klubów muzycznych w największych miastach Polski. W latach 2007-2010 sprawował funkcję prezesa Zarządu spółki, a w 2008 r. wprowadził ją na NewConnect.

– Mex Polska to grupa o bardzo dobrych perspektywach rynkowych. Cieszę się, że będę mógł wspierać ją w dalszym rozwoju, dzieląc się swoim doświadczeniem branżowym i znajomością organizacji oraz sposobów zarządzania rozproszoną siecią, szczególnie przydatnych w okresie przyspieszonego rozwoju i transformacji w spółkę giełdową. W Mex Polska będę również odpowiedzialny za utrzymywanie relacji z inwestorami i prowadzenie polityki informacyjnej – mówi Piotr Mikołajczyk, wiceprezes Zarządu Mex Polska.

– Pozyskanie tak doświadczonego menedżera, mogącego pochwalić się licznymi sukcesami w branży restauracyjno-klubowej i przy tym rozumiejącego doskonale specyficzny model biznesowy Mex Polska, jest bardzo ważnym krokiem w rozwoju Grupy. Okres, w którym Pan Piotr Mikołajczyk kierował Sfinksem był dla tej spółki czasem prosperity i pokazał, że możliwe jest stworzenie prężnej organizacji zdolnej do budowania 20-30 restauracji rocznie w najlepszych lokalizacjach miejskich, efektywnie zarządzającej siecią i konkurencyjnej dla  światowych  potentatów branży gastronomicznej – dodaje Paweł Kowalewski, prezes Zarządu Mex Polska.

Mex Polska przeprowadził we wrześniu pierwszą ofertę publiczną akcji. W okresie gdy inne spółki przekładały swoje oferty lub pozyskiwały jedynie niewielki procent pierwotnie zakładanych środków, oferta akcji Mex Polska zakończyła się dużym sukcesem. Spółka przydzieliła inwestorom wszystkie oferowane walory, a cena emisyjna mieściła się w zakładanych początkowo widełkach. Łączna wartość subskrypcji wyniosła 10 mln zł. Ze względu na istotne osłabienie się złotówki Mex Polska przestał jednak spełniać warunek minimalnej kapitalizacji (15 mln euro) niezbędnej do debiutu na głównym rynku GPW.

– Cały czas prowadzimy działania mające na celu doprowadzenie do debiutu giełdowego. 1 marca odbędzie się NWZA, która ma zdecydować o emisji 1 mln warrantów subskrypcyjnych wymiennych na akcje. Ostatnie umocnienie złotówki może spowodować jednak, iż emisja nie będzie konieczna – warunek minimalnej kapitalizacji zostanie przez nas bowiem spełniony, jeśli średni kurs euro w jednym z najbliższych miesięcy ukształtuje się na poziomie poniżej 4,136 zł. Możemy również wprowadzić akcje na NewConnect i po pół roku przejść na główny parkiet (przy utrzymaniu kapitalizacji w wysokości co najmniej 12 mln euro), jednak najpierw zamierzamy wykorzystać wszystkie możliwości wejścia od razu na rynek główny  – wyjaśnia Paweł Kowalewski.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu