Ruszył pierwszy polski rezerwacyjny serwis turystyki medycznej

Z początkiem lutego 2012 roku działalność rozpoczął bookingowy serwis „CosMedic Travel”, www.cosmedictravel.com. Przeznaczony jest dla obcokrajowców zainteresowanych ofertą polskich klinik medycznych, stomatologicznych i gabinetów kosmetycznych. Serwis wpisuje się w przybierający na sile trend „turystyki medycznej”.

„CosMedic Travel” rozpoczął funkcjonowanie z początkiem lutego 2012 r. Portal, jako pierwszy umożliwia rezerwację zabiegu medycznego lub kosmetycznego w Polsce, wraz z lotem i zakwaterowaniem. Klientowi oszczędza to czas, a przede wszystkim środki, które musiałby przeznaczyć na pośredników, którzy zorganizują mu wyjazd. Ponadto w jednym miejscu może porównać oferty kilkudziesięciu klinik i ceny zabiegów, i wybrać tę, która mu najbardziej odpowiada. Współpraca z serwisami Booking.com i wyszukiwarką lotów SkyScanner, liderami na internetowym rynku rezerwacji,  gwarantuje, że do wybranej usługi użytkownik będzie mógł dobrać przelot i hotel w najlepszej możliwej cenie i terminie.

Podstawową wersją portalu jest wersja angielska. W przyszłości, do dyspozycji Internautów będą także wersje: niemiecka, szwedzka i norweska. Istnieje również wersja polska serwisu.

Dlaczego zagraniczny Klient chciałby przylecieć do Polski naprawić zęby lub poddać się operacji odessania tłuszczu? Ceny zabiegów chirurgicznych w Polsce, według różnych danych są od 2 do 4 razy niższe niż w krajach Europy Zachodniej. Przykładowo cena powiększenia chirurgicznego piersi w stosunku do ceny w UK, to różnica 2 tyś Euro,  wybielanie zębów lampą Beyond w Polsce jest o 70% tańsze niż w Wielkiej Brytanii. Implant dentystyczny jest trzykrotnie tańszy.

Zabiegi i procedury na stronie pogrupowane są w czterech kategoriach: chirurgia plastyczna, opieka zdrowotna, stomatologia i medycyna estetyczna. – Największą popularnością cieszą się usługi stomatologiczne, zabiegi chirurgiczne i okulistyczne – tłumaczy Grażyna Dutkiewicz, właścicielka serwisu. – Klientów chcemy przyciągać, nie tylko ogromną różnicą w cenach,  ale również jakością usług, dlatego podejmujemy współpracę tylko z wybranymi ośrodkami medycznym – wyjaśnia właścicielka portalu.

Turystyka medyczna to prężnie rozwijająca się, na granicy medycyny i turystyki, gałąź światowej gospodarki. Rynek ten w 2004 roku wart był 40 mld dol. Według danych Grail Research, LLC w 2012 roku jego wartość ma wzrosnąć do 100 mld dol. Popularnymi destynacjami turystyki medycznej dla mieszkańców „starej” Europy są właśnie Polska, ale także m.in. Czechy, Węgry, Turcja. Według danych Izby Gospodarczej Turystyki Medycznej Polskę w celach medycznych odwiedziło 300 tys. osób w 2010 roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu