Xantus współpracuje z Bartkiem Kędzierskim na wyłączność

Studio Animacji Xantus S.A. rozpoczęło współpracę na wyłączność z Bartkiem Kędzierskim, reżyserem i scenarzystą znanym między innymi z kultowego serialu „Włatcy Móch”. Jedno z największych w Polsce studiów 3D, należące do Grupy ADV, wspólnie z Kędzierskim stworzy nową jakość na rynku animacji reklamowej.

Połączenie doświadczenia jednego z największych studiów 3D w Polsce oraz kreatywności znanego reżysera i scenarzysty to gwarancja sukcesu. Wspólne produkcje Studia Animacji Xantus i Bartka Kędzierskiego charakteryzować ma innowacyjne podejście i spora dawka humoru, przy jednoczesnej dbałości o zachowanie tożsamości marki.

„Suma pozytywnych doświadczeń sprawiła, że zdecydowaliśmy się przenieść tak owocną współpracę z Bartkiem Kędzierskim przy realizacjach filmowych na płaszczyznę reklamową. Jesteśmy przekonani, że nasze połączone siły przyniosą wymierne efekty w postaci wyjątkowych i oryginalnych animacji, a wspólne projekty zaznaczą nowe trendy w branży” – podkreśla Michał Dusiński, Prezes Studia Animacji Xantus.

Pierwsze efekty tej kooperacji były wyjątkowo udane. Studio Animacji Xantus przy współpracy z Bartkiem Kędzierskim zrealizowało między innymi spoty dla TP S.A. oraz Tesco.

Ostatni wspólny projekt Xantusa i Kędzierskiego to „Kreskostoria Polski”, animowana historia Polski opowiedziana w niezwykły sposób. W rolę narratora wciela się Marek Kondrat, a głosów użyczają m.in. Borys Szyc i Przemysław Bluszcz. Studio Animacji i Kędzierski zrealizowali również wspólnie kultowy serial „Włatcy Móch”, wyprodukowany w rekordowej liczbie aż 127 odcinków.

Film ukazujący kulisy współpracy Bartka Kędzierskiego i Studia Animacji Xantus można obejrzeć na Vimeo.com.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu