Nowy „Progr@m” w TVN CNBC

6 lutego (wtorek), o godz. 18.00, startuje nowy program w TVN CNBC – „Progr@m” . Co tydzień widzowie będą mogli podpatrywać pomysły gości „Progr@mu”, czyli największych graczy internetowego biznesu: nad czym pracują twórcy internetowych start-up’ów? Jakie typy biznesu da się teraz sfinansować pieniędzmi funduszy venture capital a do czego dadzą się namówić aniołowie biznesu?

Jakie są trendy konsumenckie na rynku, dzięki którym można w oparciu o sieć zarabiać? Ile biznesu w sieci a ile w świecie materialnym? Jak optymalnie dobrać proporcje?

Nie zabraknie również praktycznych porad dla tych, którzy prowadzą tradycyjne biznesy, a sieć jest dla nich szansą na poprawę efektywności. W części Progr@m dla opornych będziemy tłumaczyć absolutne podstawy – tak, by każdy manager był w stanie zrozumieć co proponują mu, lub czego mu nie zaproponowali jego szefowie IT: jak wybrać serwer, jak kupić domenę, jak działa sklep internetowy, jak skorzystać z „chmury”, jak zabezpieczać poszczególne maszyny i całą sieć.

W segmencie Progr@m – technologie pokażemy między innymi jak można optymalizować swój biznes dzięki technologiom mobilnym, jak wiązać stacjonarne systemy z mobilnymi, jak wykorzystać pakiety oprogramowania biurowego do ich technologicznych granic (rezerwacje zasobów, współtworzenie dokumentów, integracja pakietu biurowego z urządzeniami telekomunikacyjnymi czy zaawansowane wideokonferencje).

Stałym elementem każdego odcinka będzie przegląd najważniejszych oraz najciekawszych informacji z branży IT z mijającego tygodnia.

Prowadzącym „progr@m” jest Rafał Tomański. Z wykształcenia japonista (UW) i ekonomista (SGH). Autor książki o kulturze Japonii: Murakami kontra krzesła. Pasjonat Internetu i mediów społecznościowych, bloger (prowadził polską wersję tech-bloga Gizmodo). Na co dzień można go usłyszeć na antenie radia Chilli ZET oraz przeczytać jego teksty w Bloomberg Businessweek Polska, Onecie.pl, czy Pulsie Biznesu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu