Przejdź do treści

Bezpiecznie w chmurze z F-Secure

Przechowywanie plików w chmurze, dostęp do treści z każdego miejsca i za pomocą wielu urządzeń działających na różnych systemach operacyjnych – tego właśnie potrzebują dziś internauci. Content Anywhere, nowa usługa F-Secure, synchronizuje cyfrowe zasoby użytkowników i zapewnia im najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Badanie przeprowadzone przez F-Secure, fińskiego producenta oprogramowania zabezpieczającego i TNS OBOP wykazało, że dla prawie 90 proc. Polaków zabezpieczenie ich danych przed utratą jest bardzo ważne, a nieco poniżej 60 proc. chciałoby otrzymywać potrzebne im usługi w pakiecie od swojego dostawcy Internetu. Content Anywhere zaspokaja obie te potrzeby.

Wraz z idącymi coraz dalej zmianami stylu korzystania z Internetu, eksplozją treści tworzonych przez użytkowników i mnożącą się liczbą urządzeń mobilnych rosną także wymagania internautów co do dostępności i łatwości dzielenia się swoimi plikami. – Coraz większą rolę w życiu odgrywa mobilny Internet. Ludzie chcą mieć dostęp do swoich zdjęć, filmów czy muzyki z każdego miejsca, z wykorzystaniem różnych urządzeń działających na wielu systemach operacyjnych. Content Anywhere służy właśnie do tego celu – mówi Michał Iwan, dyrektor zarządzający F-Secure Polska.

Nowe rozwiązanie F-Secure synchronizuje cyfrowe zasoby użytkownika w chmurze, dzięki czemu są one dostępne na każdym urządzeniu: komputerze, tablecie, smartfonie czy cyfrowym telewizorze – w każdym miejscu i o każdym czasie. By ułatwić korzystanie z treści za pomocą wielu urządzeń, interfejs użytkownika jest identyczny dla każdego z nich. Operatorzy Internetu mogą dzięki temu rozwiązaniu udostępniać abonentom osobiste magazyny chmurowe do przechowywania, synchronizacji i dzielenia się cyfrowymi zasobami.

Dane zapisywane w Content Anywhere są zabezpieczone nieporównywalnie lepiej niż w publicznych serwisach chmurowych. – Od ponad 20 lat specjalizujemy się w zabezpieczaniu komputerów i urządzeń mobilnych. Nasze rozwiązania już w tej chwili korzystają z naszych własnych, doskonale zabezpieczonych serwisów chmurowych, wielokrotnie sprawdzonych i przetestowanych. Jesteśmy specjalistami od zabezpieczeń w chmurze i oferujemy naszym klientom wyłącznie najlepsze rozwiązania. Nie inaczej jest z Content Anywhere, to obecnie najlepiej zabezpieczony serwis cloudowy na rynku – przekonuje Michał Iwan.

Technologia cloudowa wciąż budzi obawy o bezpieczeństwo, a przede wszystkim poufność zamieszczanych w niej danych. – Właściwie nie ma czego się bać. Jeżeli mieszkamy w małym miasteczku, to np. przedstawiciel ubezpieczeniowy czy urzędnik w banku wie wszystko o naszych finansach, przyzwyczajeniach i innych kwestiach. Wyobraźmy sobie, że nasza chmura jest właśnie takim miasteczkiem w sieci. Nasze dane są zapisywane w formie cyfrowej i to na razie powoduje nasz podświadomy opór, ale w perspektywie 5-10 lat uporamy się z tymi obawami. Przynajmniej komputery i serwery są obiektywne i nie będą o nas plotkować, jak to bywa w małym miasteczku – mówi z uśmiechem Sean Sullivan, główny doradca do spraw bezpieczeństwa F-Secure.

Platforma Content Cloud

F-Secure Content Anywhere jest zasilany przez platformę F-Secure Content Cloud, mogącą jednocześnie służyć jako podstawa środowiska skupionego na treściach tworzonych przez użytkowników. W ciągu bieżącego roku zostaną ogłoszone kolejne dodatki do platformy. Content Anywhere będzie dostępny w ofercie wybranych operatorów Internetu.