Portalowi myPiloci.pl przeleciał już rok

Na początku lutego minął rok, od kiedy w sieci zaistniał Portal lotniczy myPiloci.pl. Podsumowując dotychczasową działalność można ją uznać za bardzo udaną, gdyż przez 12 miesięcy udało się osiągnąć status jednego z najlepszych i najczęściej odwiedzanych portali o tematyce lotniczej w kraju.

„Zdecydowaliśmy się uruchomić portal skierowany do wszystkich miłośników lotnictwa, który ma nie tylko dostarczać informacji, ale też integrować środowisko zainteresowane lotnictwem każdego typu” – mówi Konrad Chojecki, pomysłodawca portalu. „Nasza idea sprawdziła się, o czym świadczy stale rosnąca liczba stałych czytelników i fanów portalu. Pierwszy rok naszej działalności to już ponad 1000 opublikowanych tekstów. Każdego dnia na naszych łamach pojawiają się aktualne informacje ze świata lotnictwa, felietony i reportaże z imprez” – dodaje K. Chojecki.

Jak podkreślają założyciele, portal myPiloci.pl ideowo nastawiony jest na „pozytywną promocję lotnictwa”. Na stronach serwisu nie znajdzie się w nim pogoni za tanią sensacją, bo z założenia ma on zapewniać dostęp do najnowszych, precyzyjnie wybranych aktualności. Wśród publikowanych treści przeważają artykuły i felietony szerzej ujmujące tematykę lotniczą, skupione na technologii, rynku czy też historii lotnictwa.

Idea serwisu oparta jest na interaktywności z jego czytelnikami, dzięki rozbudowanej funkcjonalności. Miejscem integracji społeczności czytelników jest połączona z portalem platforma społecznościowa, na której można prowadzić dyskusje, umieszczać i komentować zdjęcia, filmy, czy też informacje o imprezach i wydarzeniach.

Od chwili uruchomienia myPiloci.pl odnotowuje dynamiczny wzrost oglądalności i powracających czytelników. Portal nie tylko zaspokaja potrzeby informacyjne, ale również umożliwia użytkownikom nawiązywanie nowych znajomości oraz promowanie własnych osiągnięć lotniczych. Czytają go piloci, pasjonaci lotnictwa, właściciele samolotów, przedstawiciele biznesu lotniczego i właściciele firm świadczących usługi dla lotnictwa.

Dzięki patronatom medialnym i obecności na wszystkich ważnych imprezach lotniczych, czytelnicy mają dostęp do starannie przygotowanych reportaży z najciekawszych wydarzeń branży lotniczej w kraju.

A co przed nami? „Największym naszym problemem jest deficyt czasu potrzebnego na wprowadzanie w życie nowych pomysłów, nowych funkcjonalności. A mamy ich wiele.” – mówi K. Chojecki.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu