Przejdź do treści

Hotel Jan III Sobieski po 17 latach zmienia się z udziałem Mebli Jarocin

Inwestorzy pragnący stworzyć wyjątkowe miejsce na mapie hotelowej w Polsce stoją przed dylematem, czy skorzystać ze standardowej oferty firm meblowych, czy zdecydować się na indywidualny projekt. W ramach przemian związanych m.in. ze zmianą właściciela hotelu Jan III Sobieski w Warszawie oraz nazwy na Radisson Blu Sobieski postanowiono kompleksowo zmienić wygląd wnętrz obiektu. Prace przy stworzeniu mebli oraz recepcji powierzono marce Meble Jarocin należącej do grupy Paged Meble.

Luksusowe hotele sieciowe w coraz mniejszym stopniu zwracają uwagę na spójność wszystkich obiektów grupy, a w większym na wyszukany design poszczególnych lokalizacji. Bardzo ważnymi cechami, mającymi wpływ na wybór ostatecznych elementów mają praktyczność i wytrzymałość wyposażenia wnętrz, w tym mebli. Marki meblarskie jak Meble Jarocin oferują klientowi wybór z szerokiego katalogu dostępnych wzorów, bądź możliwość stworzenia własnych, indywidualnych projektów, a wykorzystywany przez nie materiał wytwórczy – laminat, czy HPL – pochodzą od czołowych producentów, przez co dają pewność wysokiej jakości.

„Polacy zaczynają zwracać uwagę na projekty indywidualne, w których charakter wnętrz jest unikatowy. Dlatego w Polsce powstaje coraz więcej luksusowych hoteli, gdzie zarówno właściciele, jak i goście cenią wysoką jakość mebli oraz ogólny projekt pomieszczeń. Cieszymy się, że po 17 latach od ostatnich gruntownych zmian, jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów Warszawy przeobraża się z naszym udziałem” – powiedział Daniel Ochońko, Dyrektor Marki Meble Jarocin i Dyrektor Sprzedaży Kontraktowej Paged Meble SA.

Firma Meble Jarocin została poproszona o wykonanie wizytówki hotelu Jan III Sobieski, czyli zabudowy recepcji wraz z zapleczem socjalnym. Realizacja zyskała uznanie inwestora i zaowocowała zaproszeniem do uczestnictwa w procesie meblowania jednego piętra hotelu. Meble były projektem autorskim wykonanym przez pracownię projektową PRC Architekci pod nadzorem arch. Anny Kukawskiej. Mimo zmiany właściciela hotelu, jaka nastąpiła w trakcie realizacji zlecenia ostatecznie firma Meble Jarocin została jedynym oferentem oraz wykonawcą mebli na kompleksowe wyposażenie pięciu pięter obiektu. Na szczególną uwagę wykonanego projektu zasługuje ciekawe tapicerowane wezgłowie łóżka pikowane dużymi guzikami.