Przejdź do treści

Gala Oknonet – Kryształowe Profile rozdane

Podczas tegorocznych targów Budma odbyła się Gala Oknonet.pl – wydarzenie o szczególnym znaczeniu dla branży stolarki otworowej. Podczas gali przyznano prestiżowe nagrody – Kryształowe Profile, zapowiedziano pierwszy numer nowego wydawnictwa na rynku „Windoor Expert” oraz przedstawiono trzecią edycję „Listy 1000”.

Na uroczystość redakcja Oknonet.pl zaprosiła przedstawicieli najważniejszych firm branży stolarki otworowej. To właśnie z myślą o branży zaprezentowano nową pozycję wydawniczą „Windoor Expert”, której redaktorem naczelnym jest Piotr Boczarski.

– Czasopismo powstało dla zaspokojenia wynikającej z badań luki czytelniczej. Tematy, które będziemy poruszać odzwierciedlają to czego brakuje czytelnikom. Główną częścią są wypowiedzi fachowców branżowych. Chcemy aby „Windoor Expert” było czasopismem opiniotwórczym i obiektywnym – mówił Piotr Boczarski, redaktor naczelny Windoor Expert.

Na Gali premierę miała także trzecia edycja „Listy 1000”, raportu pokazującego sytuację branży i jej cały przekrój w oparciu o badania dotyczące 3 tys. firm funkcjonujących na rynku. Zaprezentowane są ich obroty, dynamika rozwoju, udział w rynku oraz eksport. Wszystko to po raz pierwszy w formie elektronicznej.

– To jedyna w swoim rodzaju unikalna aplikacja internetowa. Daje możliwość tworzenia własnych analiz rynkowych, wykresów, zestawień liczbowych na podstawie danych z lat 2006-2010. Taki zakres informacji daje dobre wyjście do tworzenia dobrej bazy kontrahentów i potencjalnych klientów – mówiła Marta Chrisidu, która prezentowała trzecią edycję raportu.

Galę uświetnił wykład Andrzeja Polijaniuka, Dyrektora ds. marketingu i produktu w Schüco International Polska. Wystąpienie dotyczyło zrównoważonego budownictwa, dla którego branża stolarki otworowej ma kluczowe znaczenie.

– To co się będzie działo, wynika z dyrektyw unii europejskiej, polskich ustaw i przyszłych rozporządzeń. Wtedy Polska poprzez swoje organizacje i stowarzyszenia będzie w stanie wpływać na odpowiednie dopasowanie rynku budowlanego do spełnienia wymogów UE – mówił Andrzej Polijaniuk

Na uroczystości przyznano „Kryształowe Profile” – prestiżowe nagrody, przyznawane przez samą branżę.

– W zamyśle tej nagrody, było powstanie wyróżnienia, które nie byłoby wręczane przez nasze decyzje i wybory, ale przede wszystkim przez branżę dla branży. Kapitułą jest branża, która wybiera wewnątrz siebie swoich faworytów. To była główna motywacja – stworzenie nagrody, która nie będzie komercyjna lecz niezależna – mówił Piotr Boczarski z Oknonet.pl

W kategorii „Producent Roku” nagrodę otrzymała firma Fakro Sp. z o.o, w imieniu której nagrodę odebrał Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu Polska w Fakro:

– Jest to uznanie za osiągnięcia. Jesteśmy firmą bardzo innowacyjną, nasze produkty wyznaczają nowe kierunki rozwoju dla całej branży. Ale jeśli coś się wykonuje i wkłada w to serce i dużo zapału to oczekujemy potwierdzenia. Nagroda potwierdza, że rozwijamy się w dobrym kierunku i że nasze produkty są wysokiej klasy – mówił Janusz Komurkiewicz.

W kategorii „Dostawca Roku” ex aequo nagrody otrzymały firmy Aluprof S.A. i Brügmann S.A.

– Jest to duże wyróżnienie. Dostawców na naszym rynku jest bardzo dużo, szczególnie w branży profilowej, w której my działamy i to są duże firmy, firmy, które funkcjonują od dłuższego czasu na rynku. Wyróżnienie, w tej grupie branżowych potentatów, jest dla nas docenieniem naszej firmy tym bardziej, że jest to nagroda  przyznawana przez tych, którzy są przez nas zaopatrywani, czyli naszych klientów – mówił Sławomir Drożdżewicz, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży Brügmann S.A.

– Dla mojej firmy Kryształowy Profil oznacza potwierdzenie, że klient jest dla nas najważniejszy, tym bardziej, że nagroda mówi „dostawca roku” a nie wybierali tego ludzie przypadkowi, lecz przedstawiciele branży. Więc nie ma chyba lepszego potwierdzeni  i jesteśmy po prostu dumni. – mówiła Małgorzata Wojtasik – Członek Zarządu Aluprof S.A.

W kategorii „Osobistość Roku” również, ze względu na równą ilość głosów, przyznano dwie nagrody. Otrzymali je Leszek Gierszewski – Prezes Drutex S.A. oraz Jan Kidaj – Prezes Aliplast Sp. z o.o.

Kryształowy Profil za zaprezentowanie największej dynamiki rozwoju czyli w kategorii „Dynamika Roku otrzymała firma Elumatec Polska Sp. z o.o. Wyróżnienie to przyznawane jest na podstawie danych statystycznych zawartych w raporcie „Lista 1000”.

– Nagroda jest dla mnie  podsumowaniem zmian, które nastąpiły w firmie Elumatec – zmian struktury oraz naszego nastawienia do rynku. Ta nagroda nie odnosi się jedynie do naszego wzrostu przychodu ale opisuje charakterystykę naszego działania. Chcemy być dynamiczni, chcemy być bardzo silni na rynku. Kryształowy Profil jest podsumowaniem tych działań – mówił Waldemar Lis, Członek Zarządu Elumatec Polska Sp. z o.o.

Gala zakończyła się bankietem, podczas którego w kuluarowej atmosferze rozmawiano o sytuacji branży stolarki otworowej.

Partnerami wydarzenia były: agencja filmowa CBC Film Productions, która przygotowała materiał filmowy z gali oraz agencja Times Square Public Relations.

www.oknonet.pl