Finał akcji WP.PL „Zima jest fajna z Suzuki”

Przez dwa miesiące reporterzy WP.PL starali się udowodnić, że zima w Polsce jest fajna. By odwiedzić 40 miejscowości, pokonali ponad 8 tysięcy kilometrów. Byli w tatarskiej Jurcie i w tunelu pod Drogą Głodu, odkrywali tajemnice zamku w Mosznej, spotkali… największych miłośników kina w naszym kraju. Efekt tej niezwykłej podróży to ponad 600 zdjęć, kilkadziesiąt artykułów i filmów, które mogą być doskonałą inspiracją dla wszystkich planujących zimowe (i nie tylko) wyprawy po kraju.

Reporterzy Katarzyna Jadaluk i Jakub Rybicki objechali Polskę samochodem do zimowych zadań specjalnych – Suzuki SX4 z napędem na cztery koła, pokonując łącznie ponad 8 tys. kilometrów i odwiedzając blisko 40 niezwykłych miejsc. W Gdańsku wykąpali się z morsami, w Puszczy Białowieskiej „polowali” z aparatem fotograficznym na żubry, a w Kruszynianach posmakowali tradycyjnych potraw u gościnnych Tatarów. Odkryli też kilka zaskakujących miejsc, takich jak Manufaktura Radykalnej Metalmorfozy Złomu na Podhalu. „Rozpoczynając wyprawę wiedziałam, że będzie to pasjonująca podróż. Rzeczywistość przerosła jednak oczekiwania. Ludzie, których poznaliśmy podczas naszej podróży byli gościnni i serdeczni – opowiada Katarzyna Jadaluk.

Para reporterów próbowała również ekstremalnych sportów zimowych – uprawiali speedriding, szaleli na śnieżnych skuterach oraz w psich zaprzęgach. Akcję zakończyli mocnym akcentem – nurkując pod lodem na Mazurach. „Przez dwa miesiące zima bawiła się z nami „w kotka i myszkę”. Śniegu szukaliśmy w całej Polsce, ale znaleźliśmy go dopiero pod Tatrami i w Bieszczadach. Wiele rzeczy dane mi było robić po raz pierwszy – nurkować pod lodem, wybrać się na skitur ze spadochronem” – relacjonuje Jakub Rybicki.

Serwis zima jest fajna jest skarbnicą pomysłów na weekendowe wypady po kraju. „Materiały reporterów WP.PL (artykuły, fotogalerie i filmiki) mogą być inspiracją dla naszych internautów. Użytkownicy znajdą w serwisie gotowe scenariusze na zimową przygodę: co, gdzie robić, za ile, co warto zobaczyć, gdzie zjechać w bok z utartej ścieżki, żeby odkryć coś niezwykłego” – przekonuje Olga Dębicka, Kierownik Zespołu Serwisów Turystycznych w Wirtualnej Polski.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu