Centrum Telemedyczne Qzdrowiu.pl uruchamia bezpłatne wsparcie onkologiczne

Od 23 stycznia pacjenci oraz członkowie rodzin zyskują wsparcie lekarzy specjalistów oraz psychologów i dietetyków w ramach usług telemedycyny.

Lekarze i specjaliści okołomedyczni udzielający wideokonsultacji na platformie Qzdrowiu.pl włączają się w działania społeczne w obszarze onkologii. Od 23 stycznia dostępne są bezpłatne wideokonsultacje z wybranymi specjalistami.

„Uznaliśmy, że my też możemy pomóc i wesprzeć poszczególne osoby i rodziny, które zostały dotknięte problemem nowotworu” – mówi Tomasz Dąbrowski – dyrektor generalny 4 Health Group, właściciela portalu Qzdrowiu.pl „Uruchamiamy bezpłatne porady w obszarze onkologii, zarówno w zakresie dostępu do lekarzy specjalistów jak również psychologów czy dietetyków. Nowotwór to nie tylko sprawa lekarza onkologa. To także problem psychologiczny dla chorego i całej jego rodziny, konieczność zmiany trybu życia, wprowadzenia diety jak również uzyskania porady na temat innych problemów zdrowotnych.”

Bezpłatny program wideokonsultacji ruszył 23 stycznia, tydzień po wprowadzeniu płatności za usługi Qzdrowiu.pl dla pacjentów. Centrum Telemedyczne planuje w ciągu najbliższych miesięcy nawiązać także współpracę ze stowarzyszeniami pacjentów. Pierwszą organizacją pozarządową, którą wspiera Qzdrowiu.pl jest Kwiat Kobiecości. Stowarzyszenie realizuje kampanię „Piękna, bo zdrowa”, skierowaną do kobiet zainteresowanych tematem profilaktyki raka szyjki macicy.

W ramach wsparcia onkologicznego uruchomione zostały bezpłatne wideokonsultacje z lekarzami onkologami, psychologami onkologicznymi, ginekologami, położnymi oraz specjalistami okołomedycznymi takimi jak psychologowie i dietetycy. Portal Qzdrowiu pozwala również na wymianę doświadczeń i udzielenie wsparcia chorym i ich rodzinom przez Klub Śląskich Amazonek.

Zainteresowani pacjenci mogą uzyskać wsparcie oraz informacje na temat:

  • poszczególnych typów nowotworów
  • postępowania w przypadku choroby
  • profilaktyki i badań
  • diagnostyki
  • wsparcie psychologiczne
  • diety i zapotrzebowanie organizmu chorego
  • oraz zapisać się na badania diagnostyczne lub uzyskać skierowanie
  • i wiele innych.

Centrum Telemedyczne Qzdrowiu.pl to portal oferujący wideokonsultacje z lekarzami specjalistami 24 godziny na dobę. W ramach oferty dostępne są konsultacje dietetyczne, psychologiczne, teleopieka dla osób starszych, monitoring pacjentów w ich domu, wirtualna położna czy e-rehabilitacje. Lekarze i eksperci medyczni udzielają konsultacji medycznych wideo i głosowych za pośrednictwem Internetu. Jest to pionierskie przedsięwzięcie w obszarze telemedycyny, które pozwala na znaczną oszczędność czasu i ułatwia pacjentom dostęp do lekarzy różnych specjalizacji.

15 stycznia zakończył się bezpłatny okres testowy w Centrum Telemedycznego Qzdrowiu.pl. Od 24 października, czyli przez 11 tygodni, lekarze specjaliści udzielili aż 949 konsultacji. Przekłada się to na ponad 10 wideokonsultacji udzielanych każdego dnia.

Partnerami medycznymi www.Qzdrowiu.pl są również DOZ S.A., lider rynku aptecznego w Polsce oraz DIAGNOSTYKA Sp. z o.o., największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu