Przejdź do treści

Kochanie! Śniadanie podano do łóżka

Tagi:

Sytuacja, w której podajemy ukochanej lub ukochanemu śniadanie do łóżka, nie musi kojarzyć się jedynie z wyreżyserowaną sceną w filmie romantycznym. Jeśli wcielimy w życie pomysł na wyjątkowe śniadanie, z całą pewnością okaże się ono miłą niespodzianką. Jak w kilka minut przyrządzić smaczne śniadanie? Na pewno warto skorzystać z szybkich do przyrządzenia produktów i składników.

Istotną częścią śniadania jest element zaskoczenia. Czyli krótki poradnik jak wymknąć się z łóżka, tak aby partner nie zdemaskował naszych zamiarów. Jeśli druga połówka zasypia kamiennym snem, mamy pewność, że się nie obudzi. Jeśli natomiast przebudzi się rano, można lekko nagiąć prawdę i powiedzieć, że idziemy do toalety albo właśnie w tej chwili koniecznie musimy coś sprawdzić w komputerze. Powinniśmy też zapewnić, że za chwilę wrócimy. Kiedy się uda tego dokonać, potem będzie już prościej – jeśli mamy w głowie ułożony plan działania.

Aby przygotowania przebiegły szybko i sprawnie, warto dzień wcześniej zaplanować sobie menu. Co podać na romantyczne śniadanie w łóżku? Na pewno nie może zabraknąć świeżego pieczywa. Ale jak wymknąć się niepostrzeżenie do sklepu? Jest na to wygodny sposób. Na rynku istnieje pieczywo do odpieku, które przygotowuje się w kilka minut. Przykładowo, bułki wieloziarniste firmy Dan Cake, które wystarczy włożyć na ok. 8 – 10 minut do nagrzanego od 200 -220 stopni Celcjusza piekarnika. Kiedy pieczywo się zarumieni, wyciągamy je z piekarnika, a następnie delektujemy się niesamowitym zapachem i chrupiącą skórką. Miejmy tylko nadzieje, że zapach świeżych bułeczek nie zdradzi naszej niespodzianki.

Kiedy mamy już podstawę śniadania, należy przygotować dodatki. W zależności od przyzwyczajeń i gustów smakowych, wybieramy słodkie lub słone menu. Do pierwszego wariantu wykorzystamy słoik miodu lub dżemu, biały ser lub krem orzechowy. W drugim zestawie nie może zabraknąć świeżych warzyw, a także podstawy z żółtego sera czy szynki. Jeśli nie mamy zbyt wiele czasu na przygotowanie, możemy ułożyć wszystkie składniki na tacy i w ten sposób podać śniadanie. Z całą pewnością bardziej doceniona zostanie kreatywność partnera, który sam przygotuje różne wariacje kanapek.

Kiedy posiłek jest już przygotowany, ostatnią, ale równie ważną częścią niespodzianki jest odpowiednie podanie śniadania. Najlepiej, jeśli dysponujemy tacą, na której możemy przenieść jedzenie do sypialni. Ułożone produkty na rozścielonym białym obrusie lub chuście bezpośrednio na łóżku także są dobrym rozwiązaniem. Miłym akcentem będą świeże kwiaty. Nie zapominajmy, że oprócz śniadaniowego menu, ważne są czułe gesty i rozmowa. W końcu przygotowaliśmy romantyczne śniadanie z miłości i w imię miłości.