Ministerstwo Sportu patronem honorowym akcji TAURON Bachleda Ski

Już drugi sezon z rzędu w ośrodkach narciarskich na południu Polski realizowany jest projekt TAURON Bachleda Ski. W tym roku akcja, której głównym celem jest gruntowna odbudowa polskiego narciarstwa alpejskiego, została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Sportu.

Jak przyznaje Andrzej Bachleda Curuś główny inicjator projektu, wsparcie to jest dodatkową motywacją do działania i realizacji najważniejszych założeń TAURON Bachleda Ski – Cieszę się, że zostałem obdarzony zaufaniem ze strony Ministerstwa. Po tylu latach zawodowego kontaktu z narciarstwem czuję się uhonorowany i zaszczycony wsparciem naszej akcji przez władze. Patronat ten to także większa odpowiedzialność oraz dodatkowa motywacja do działania. Sukces jest możliwy tylko przy doskonałej współpracy wszystkich zainteresowanych stron i z tej perspektywy zrobiliśmy kolejny znaczący krok w rozwoju polskiego narciarstwa alpejskiego.

Z tą opinią zgadza się kierownik wyszkolenia Polskiego Zwiazku Narciarskiego pan Adam Klimek – Cieszymy się, że inicjatywa pana Andrzej Bachledy Curusia nabiera rozpędu. Polskiemu narciarstwu potrzebna jest akcja, która wypełni lukę między działaniami zawodników, trenerów i klubów, a strukturami PZN. W pełni popieramy ten projekt i cieszymy się, że zyskał on uznanie również w Ministerstwie Sportu.

W tym sezonie TAURON Bachleda Ski obejmie swoim zasięgiem jeszcze większą liczbę imprez skierowanych do całego środowiska narciarskiego. Najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w zawodach TAURONEK, które będą doskonałą okazją do świetnej zabawy i zdobycia pierwszych sportowych doświadczeń.

Młodzi, aspirujący alpejczycy (kategorie wiekowe Junior C i Junior B) wezmą udział w Młodzieżowym Pucharze Polski i zawodach w slalomie równoległym rozgrywanych w ramach TAURON Energy Ski Cup. Najlepsi z nich dołączą do programu treningowego TAURON OlimpijSki, by po zakończeniu sezonu zimowego spędzić kilkadziesiąt dni na lodowcach, doskonaląc technikę pod okiem Andrzeja Bachledy – Curusia Juniora.

W tym sezonie do akcji włączone zostały także najważniejsze imprezy narciarskie dla studentów – Wintercup i Akademickie Mistrzostwa Polski. Z kolei w Mistrzostwach Polski Amatorów swoje umiejętności będą mogli sprawdzić wszyscy narciarze o sportowym zacięciu. Pod patronatem TAURON Bachleda Ski odbędą się także Mistrzostwa Polski Seniorów, w których rywalizować będzie czołówka polskich alpejczyków.

W sumie tej zimy odbędzie się ponad 30 imprez w 17 ośrodkach. Z pewnością będzie to jeszcze większa dawka pozytywnych emocji oraz zabawy na naszych stokach, ale także więcej ciężkiej pracy, treningów, startów i wyjazdów dla najzdolniejszych młodych narciarzy.

Więcej informacji o programie TAURON Bachleda Ski na www.tauronbachledaski.pl oraz na www.facebook.com/TauronBachledaSki

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu