GroupM wzmacnia strukturę globalnego zarządu

Dominic Proctor, wieloletni Prezes Mindshare Worldwide, stanął na czele GroupM – jednej z największej globalnej sieci domów mediowych. O decyzji, która wzmacnia kadrę kierowniczą wyższego szczebla poinformował Prezes GroupM Global – Irwin Gotlieb. Na nowym stanowisku, Dominic Proctor nadal podlegał będzie Irwinowi Gotliebowi, który w ramach reorganizacji został Przewodniczącym GroupM. Następcą Prezesa Mindshare Worldwide zostanie Nick Emery, obecnie Chief Strategy Officer w londyńskim oddziale Mindshare.

– Zmiany te stanowią dla nas ważny i naturalny krok w dalszym rozwoju. Jesteśmy przekonani, że zarówno nasi pracownicy, jak i Klienci odczują pozytywne efekty tej zmiany. Dynamika wzrostu oraz kompleksowość usług świadczonych przez GroupM wymaga od nas stałego rozwoju. Zarządzanie inwestycjami mediowymi zależne jest od trzech czynników: mediów, danych oraz technologii, dlatego tak ważne jest wyszukiwanie i wykorzystywanie pojawiających się przed nami, nowych, istotnych możliwości – powiedział Irwin Gotlieb, Przewodniczący GroupM.

W ramach nowej struktury Irwin Gotlieb odpowiedzialny będzie za całościową strategię GroupM, Dominic Proctor zaś zarządzał będzie wszystkimi agencjami wchodzącymi w skład Grupy na całym świecie tj. Mindshare, Maxus, MEC oraz MediaCom. Podlegać mu będą szefowie regionalnych placówek GroupM oraz prezesi czterech głównych domów mediowych.

– Cieszę się, że Dominic zdecydował się wykorzystać swoją wiedzę oraz doświadczenie obejmując nowe stanowisko i tym samym zarządzać globalnie naszą firmą – dodał Gotlieb.

Dominic Proctor posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu agencjami mediowymi. We wrześniu 1997 roku założył Mindshare Worldwide, pierwszą strukturę negocjacyjną grupy WPP, wprowadzając firmę na pozycję lidera wśród domów mediowych na świecie. Proctor rozpoczął swoją karierę w 1979 roku, pracując w różnych agencjach reklamowych. Następnie dołączył do londyńskiej agencji JWT, gdzie w 1989 roku awansował na stanowisko Media Directora, by w 1991 roku objąć stanowisko Dyrektora Zarządzającego. W grudniu 1992 roku objął funkcję Prezesa firmy. Pełnił ją przez kolejne pięć lat, podczas których zasiadał również w radzie JWT Worldwide.

– GroupM stała się dużą  firmą o złożonej strukturze, wymagającą większego, niż w poprzednich latach, zaangażowania. Dlatego też, aby zmaksymalizować współpracę między naszymi agencjami potrzebowaliśmy większego zarządzania operacyjnego. Bardzo się cieszę, że objąłem to stanowisko, a Nick został Prezesem Mindshare. Od zawsze był świetnym współpracownikiem i wierzę, że pod jego kierownictwem Mindshare urośnie w siłę – powiedział Dominic Proctor, nowy Prezes GroupM.

– Mindshare to niesamowita globalna sieć, posiadająca utalentowanych pracowników i wyznaczająca nowe trendy na rynku. To dla mnie zaszczyt i jednocześnie przywilej, że będę nią zarządzał po przejściu Dominika do GroupM. Obejmując nowe stanowisko w Mindshare będę chciał pokazać światu jak wyjątkowi jesteśmy – z jakim nastawieniem pracujemy, jakimi unikalnymi wartościami się kierujemy oraz w jaki sposób przełamujemy standardowe myślenie o naszej pracy – powiedział Nick Emery, weteran Mindshare, który dołączył do niej w 1997 roku i ściśle, od tamtego czasu, współpracował z Proctorem.

Nowo mianowany Prezes Mindshare Worldwide. Z domem mediowym Mindshare związany od 1997 roku. Przez ostatnie lata Emery był odpowiedzialny za realizację strategii firmy, obsługę Klientów na całym świecie oraz rozwój produktów.

Swoją przygodę z planowaniem mediów rozpoczął w kilku mniej znanych agencjach, by w 1992 roku dołączyć do zespołu Ogilvy, gdzie realizował projekty m.in. dla: Guinness, Duracell, Microsoft czy Shell. Jego talent został szybko dostrzeżony w Ogilvy, gdzie objął stanowisko Dyrektora Planowania na Europę i Zastępcy Dyrektora Zarządzającego.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu