Przejdź do treści

Virtualo udostępniło ponad pół tysiąca topowych tytułów na Kindle oraz aplikację na Androida

Virtualo jako pierwsza firma w Polsce wprowadziło ebooki na popularny czytnik Kindle. Pod koniec października 2011 udostępniona została kolekcja 6 tysięcy bezpłatnych tytułów z serii Klasyka, a w grudniu do sprzedaży weszły pierwsze topowe tytuły.

Obecnie baza tytułów wynosi już ponad pół tysiąca i zgodnie z planem w najbliższych tygodniach wzrośnie do tysiąca. Zawiera głównie bestsellery i najczęściej poszukiwane tytuły z kilku ostatnich miesięcy.

Komentatorzy rynku szacują, że w Polsce jest od 30 do nawet 60 tysięcy sztuk czytników Kindle, jest więc o co powalczyć. „Ebooki w formacie MOBI to odpowiedź na sygnały zgłaszane nam od kilku miesięcy przez naszych Klientów, którzy mają czytnik Kindle i do tej pory nie mieli dostępu do naszej oferty” – mówi Robert Rybski, Prezes Virtualo. Na konwersję do formatu MOBI zdecydowało się już dwanaście dużych polskich wydawnictw, a lista nie jest jeszcze zamknięta. Ebooki na Kindle’a zabezpieczone są wygodnym dla użytkownika znakiem wodnym. Dodanie nowego formatu nie jest jedyną rewolucyjną zmianą, bowiem już siedem ważnych wydawnictw (m.in. Świat Książki, W.A.B., Zysk i Ska, G+J i Drzewo Babel) zdecydowało się na sprzedaż ebooków w formacie EPUB zabezpieczonych watermarkiem rezygnując tym samym z Adobe DRM.

Oferta w formacie MOBI i wygodna funkcja „wyślij na Kindle”

Na Kindle’u przeczytać można bestsellery i najlepsze tytuły ostatnich miesięcy m.in. kryminały Larssona (Czarna Owca), „Cmentarz w Pradze” i ebooki Mc’Carthy’ego (Literackie), „Mapę i terytorium” (W.A.B.), biografię Steve’a Jobsa (Insignis). Dostępne są również tytuły Stasiuka, Szczygła i Hugo-Badera (Czarne), „Drwal” (Świat Książki), ebooki Kinga i Cobena (Albatros), „Gra o tron” (Zysk i Ska), nowość Paulo Coelho pt. „Alef” (Drzewo Babel), wszystkie trzy części „Cukierni pod Amorem” (Nasza Księgarnia), popularna seria o Blondynce (G+J) oraz tytuły Pilipiuka i Piekary (Fabryka Słów).

Jak zapowiada Wydawnictwo Literackie w formacie MOBI dostępne będą również ebooki Jacka Dukaja, co z pewnością ucieszy wielu fanów pisarza. W formacie MOBI dostępnych jest aż siedem tytułów z ostatniej listy bestsellerów Empiku – jest więc w czym wybierać! Do tej pory jeszcze nigdy nie było tak dużo dobrych tytułów dostępnych w wersji elektronicznej zarówno w formacie MOBI, jak i EPUB. Kupowanie formatu MOBI na Virtualo.pl jest również bardzo wygodne, dzięki nowej opcji wysyłania pliku bezpośrednio na czytnik Kindle.

Aplikacja Virtualo na Androida z ebookami na start!

To nie koniec nowości wprowadzonych przez Virtualo wraz z początkiem Nowego Roku. Do Android Market trafiła właśnie aplikacja Virtualo na Androida. Od tej pory posiadacze smartphone’ów i tabletów takich jak Samsung, HTC, LG, Toshiba czy Sony Ericsson będą mieli dostęp do swojej biblioteki poprzez wygodny czytnik z ośmioma bezpłatnymi tytułami na start. „Pracujemy nad uruchomieniem księgarni na urządzenia mobilne, która będzie połączona z aplikacją na Androida i będzie również dostępna przez przeglądarki internetowe” – mówi Mariusz Prema, Dyrektor IT w Virtualo. Firma planuje dalszy rozwój aplikacji, w tym również obsługę formatu MOBI oraz audiobooków. W maju 2011 Virtualo udostępniło aplikacje na iPada i iPhone’a, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Z danych portalu Telepolis.pl wynika, że obecnie w rękach polskich użytkowników jest około 600–650 tys. iPhone’ów i około miliona telefonów z systemem Android.

Ebooki od Virtualo wygodnie mogą czytać posiadacze większości urządzeń – przede wszystkim czytników, iPadów, iPhone’ów, tabletów i smartphone’ów z systemem Android, a teraz również czytników Kindle. Poprawiamy również wygodę dokonywania zakupów. Gruntowny lifting przeszła księgarnia Virtualo.pl, której oferta została uzupełniona o atrakcyjne czytniki ebooków BOOX, poprzez które wkrótce bezpośrednio będzie można kupować ebooki.

Rynek ebooków chociaż nadal mały, bardzo dynamicznie się rozwija, a Virtualo nie zwalnia tempa i wkrótce znów zamierza zaskoczyć eCzytelników.