Nie mam mocnych, czyli szczypce TwinForce

Specjalna konstrukcja dźwigni, chromowo-wanadowa stal, hartowane ostrza indukcyjne do ok. 64 HRc, dwukomponentowe rękojeści, polerowana główka, funkcja docinania. W nowym modelu szczypiec bocznych TwinForce marki KNIPEX zastosowano kilka nowoczesnych rozwiązań poprawiających skuteczność i komfort pracy.

Niemiecki producent specjalizuje się w projektowaniu szczypiec od 128 lat. Obecnie jest światowym liderem w tej dziedzinie. Dostępne od niedawna w sklepie Profitechnik.pl szczypce TwinForce przeznaczone są do cięcia drutu miękkiego, twardego, bardzo twardego, różnego typu przewodów oraz taśm stalowych. Były testowane do cięcia siatek, sprężyn, drutów budowlanych, gwoździ, łańcuchów oraz różnej grubości kabli. Mocna i stabilna konstrukcja wymaga użycia ok. 30-40% mniej siły, co potwierdzają testy przeprowadzone przez producenta.

W porównaniu do szczypiec wzmocnionych KNIPEX z serii 74, w przypadku TwinForce cięcie jest o 50% łatwiejsze. Narzędzie posiada możliwość docinania drutu o grubości do 4 mm przy lekkim trzykrotnym ściśnięciu o niewielkiej sile uderzenia, co wpływa na ochronę dłoni i stawów podczas pracy. Ważną cechą jest stabilność, brak luzów podczas używania wynika z zastosowania podwójnego kutego i frezowanego złącza czopowego opatentowanego specjalnie dla tego modelu.

TwinForce przeznaczone są do prac montażowych, serwisowych, budowlanych, w serwisach mechanicznych, samochodowych, do budowy ogrodzeń, dla służb utrzymania ruchu.

Jak długo mogą posłużyć? Przedstawiciele KNIPEX odpowiadają, że zależy to od intensywności pracy, przy średniej (normalnej) intensywności używania jest to narzędzie na kilka lat.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu