Kupuj online – nowa funkcjonalność serwisu panoramafirm.pl

Internetowa Panorama Firm wprowadza możliwość zakupów online za pośrednictwem strony panoramafirm.pl. Dzięki nowej funkcjonalności użytkownicy wyszukiwarki panoramafirm.pl uzyskają łatwy dostęp do wystawianych na Allegro przedmiotów i usług ponad 46 tysięcy firm. Nowa usługa ułatwi przedsiębiorcom dotarcie z ofertą do klientów i usprawni zawieranie transakcji.

„Internet jest najprężniej rozwijającym się kanałem dystrybucji polskiego handlu. Nowa funkcjonalność została wprowadzona w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku. Wg badań Gemius, co miesiąc ponad 6 mln internautów korzysta z naszej wyszukiwarki firm. Do tej pory mogli oni uzyskać pełną informację o poszukiwanym produkcie lub usłudze, ale kontakt z firmą pozostawał w gestii użytkownika. Aby maksymalnie uprościć proces dokonania zakupu oraz wesprzeć sprzedaż naszych klientów zintegrowaliśmy ich reklamę na Panoramie Firm z kontem firmowym na Allegro. Dzięki temu wszystkie wystawione przez klienta produkty będą widoczne na obu serwisach, z których łącznie regularnie korzysta ponad 12 mln użytkowników (Megapanel). Teraz Panorama Firm łączy sprzedających i kupujących jeszcze skuteczniej, a od decyzji o zakupie do jego dokonania dzieli nas dosłownie kilka kliknięć” – mówi Agata Wartak, Specjalista ds. Produktu w Eniro Polska.

Dzięki współpracy Allegro oraz Eniro, wystawione na Allegro oferty klientów Panoramy Firm zostaną automatycznie dodane do ich oferty na panoramafirm.pl i będą widoczne dla odwiedzających serwis po kliknięciu w link „Kupuj online” oraz wewnątrz oferty danej firmy.

Z wyszukiwarki Panorama Firm korzysta miesięcznie około 6 mln internautów (wg Gemius Traffic). Wg badań Gemius wykonanych na zlecenie Eniro serwis panoramafirm.pl najczęściej wybierają osoby poszukujące wybranych produktów, zdecydowane na zakup oraz deklarujące wyszukiwanie w konkretnym celu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu