Przejdź do treści

Kolorowe ferie w Raju

W czasie deszczu dzieci się nudzą – śpiewał Kabaret Starszych Panów. Rodzice wiedzą, że ich pociechy nudzą się także w ferie, jeśli spędzają je w domu. Galeria Raj przygotowała propozycje dla uczniów z Dębicy i okolic. Warsztaty twórcze odbędą się w dwa najbliższe weekendy lutego: 4 i 5 oraz 11 i 12.

Ciekawe ferie można przeżyć zaledwie kilka kroków od domu. Podczas warsztatów zaplanowanych dla młodszych i starszych dzieci będzie czas na karnawałowe szaleństwo, plastyczne inspiracje i walentynkowe zabawy.

W pierwszy weekend dzieci świętować będą karnawał. „Dla najmłodszych karnawał mógłby trwać cały rok. Uwielbiają kolorowe maski, stroje i tańce” – mówi Joanna Cyran ze świetlicy „Zgrana Paka”. W sobotę 4 lutego dzieci będą mogły wziąć udział w malowaniu karnawałowych masek i zaśpiewać swój ulubiony utwór z karaoke. W kolejnym dniu – tj. 5 lutego – będzie czas na rozwijanie umiejętności artystycznych. Dzieci nauczą się technik malarskich, po czym wspólnie stworzą tęczowe graffiti – rysunek, gdzie każdy doda swój element. W weekend 11 i 12 świętowane będą Walentynki – dzieci tworzyć będą kartki walentynkowe dla najbliższych i zbudują wielkie serduszko.

Spotkania będą realizowane przez profesjonalnych animatorów, przy współpracy dębickiej świetlicy środowiskowej „Zgrana Paka”, działającej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Warsztaty zaplanowano 4,5,11,12 lutego, w godzinach od 13:00 do 17:00 w Galerii Raj. Warsztaty są bezpłatne.