Bezprzewodowy i energooszczędny

Regulator temperatury to urządzenie odpowiedzialne za utrzymanie optymalnych warunków cieplnych we wnętrzach zgodnie z wymaganiami użytkowników. Najnowsze modele posiadają wiele praktycznych funkcji, ale także wyróżniają się nowoczesną estetyką.

– Taki jest m.in. AURATON 2025 RTH. To zaawansowane technologicznie urządzenie, pracujące w oparciu o system LMS (logic managing system), opatentowany przez naszych inżynierów – mówi Maciej Leonhard z firmy LARS. Najnowszy w ofercie, bezprzewodowy regulator temperatury jest całkowicie nową konstrukcją znanego i docenianego modelu AURATON 2005 TX Plus. Wyróżnia się przede wszystkim odświeżonym designem i jeszcze większą funkcjonalnością – m.in. łatwiejszym programowaniem i obsługą.

– AURATON 2025 RTH zasilany jest dwoma bateriami alkalicznymi AA. Dzięki technologii zastosowanej do jego stworzenia, urządzenie jest wyjątkowo energooszczędne oraz może pracować bezawaryjnie i bez wymiany zasilania przez wiele lat. Zawdzięczamy to m.in. komponentom użytym do budowy regulatora, które są bardzo wydajne przy małym poborze energii  – opowiada Maciej Leonhard. Dla wygody użytkowników, regulator został wyposażony w 10 różnych programów, w tym 7 do samodzielnej modyfikacji według potrzeb. Dodatkowo posiada rozbudowany i niezależny program urlopowy (od 1h do 99 dni) oraz licznik czasu pracy urządzenia grzewczego, którym steruje. – Wraz z modułem wykonawczym (AURATON RTH), AURATON 2025 RTH tworzy inteligentny system regulacji temperatury. Jego elementy komunikują się ze sobą bezprzewodowo na częstotliwości 868 MHz krótkimi, szyfrowanymi transmisjami, co zapewnia sprawną i wolną od zakłóceń pracę – wyjaśnia Maciej Leonhard. Ponadto odbiornik RTH został wyposażony w unikalny algorytm cyklów „włącz-wyłącz”. – Cały cykl grzania (z ostatnich 24h) jest zapisywany w pamięci urządzenia. Jest to niezwykle pomocne w przypadku utraty komunikacji z regulatorem, spowodowanej np. zakłóceniami lub awarią. Moduł AURATON RTH zrealizuje wówczas zapamiętany cykl, dając nam czas na przywrócenie transmisji lub naprawę sterownika – tłumaczy.

Oprócz zaawansowanych parametrów technicznych, nowe urządzenie wyróżnia się także oryginalną estetyką, prostym i nowoczesnym designem. – Większy i bardziej czytelny wyświetlacz LCD wyposażyliśmy w 3 różne diody podświetlenia. Dzięki temu, użytkownik sam może wybrać, jaki kolor najbardziej mu odpowiada lub najlepiej pasuje do wnętrza, w którym będzie zainstalowany – zielony, biały czy czerwony – mówi Maciej Leonhard. Ponadto panel jest rozsuwany, co pozwala ukryć klawiaturę i zapobiec przypadkowym działaniom czy niekontrolowanym zmianom ustawień, np. przez dzieci. – Regulator AURATON 2025 RTH wyróżnia jeszcze jedna zaleta – posiada czujnik oświetlenia, który zwiększa oszczędność energii i znacznie wydłuża żywotność baterii – dodaje.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu