Współtwórca internetowykantor.pl wyróżniony przez Europejskie Forum Młodych Innowatorów oraz Departament Stanu USA

Łukasz Olek, współtwórca spółki internetowykantor.pl został wyróżniony przez Europejskie Forum Młodych Innowatorów. Będzie jednym z 10 innowacyjnych europejskich przedsiębiorców wchodzących w skład delegacji Innotour USA.

Startując w konkursie, Łukasz Olek zaprezentował Internetowykantor.pl jako dynamicznie rozwijający się portal oferujący szybką, bezpieczną wymianę walut, z którego usług skorzystało w zeszłym roku ponad 25 tysięcy klientów. Dzięki wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, pozwalających na obsługę nawet 5 transakcji na sekundę, obroty internetowykantor.pl przekroczyły w 2011 roku 1 mld zł. Sukces firmy został doceniony przez kapitułę złożoną z przedstawicieli Europejskiego Forum Młodych Innowatorów oraz Departament Stanu USA.

Podczas swojej wizyty w Waszyngtonie, Bostonie i kalifornijskiej Dolinie Krzemowej w lutym br., grupa będzie miała niepowtarzalną okazję nabycia cennego doświadczenia stykając się bezpośrednio ekspertami pracującymi dla firm wykorzystujących najnowsze trendy technologiczne. Celem projektu jest znalezienie odpowiedzi na pytanie jak wzmocnić konkurencyjność gospodarki europejskiej oraz zmniejszyć coraz widoczniejszą lukę technologiczną pomiędzy Europą, a Stanami Zjednoczonymi oraz rynkami wschodzącymi tj. Chiny, Indie czy Brazylia.

Innotour USA zostanie w całości zorganizowane przez Departament Stanu USA w porozumieniu z Europejskim Forum Młodych Innowatorów. Przedsięwzięcie będzie nie tylko okazją do pogłębienia wiedzy, lecz także ma wspierać wymianę międzykulturową i współpracę Europy i Stanów Zjednoczonych w dziedzinie wyzwań jakie niosą za sobą rozwój i postęp technologiczny.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu