„Uskrzydlony” Rafał Sonik

Krakowski przedsiębiorca -Rafał Sonik, prezes firmy inwestorskiej i deweloperskiej – Gemini Holdings, został laureatem nagrody „Uskrzydlony”. Wyróżnienie przyznała Kapituła Nagrody „Uskrzydlony” powoływana przez Tarnowską Fundację Kultury, która uhonorowała R. Sonika za kreatywność i konsekwencję w rozwijaniu przedsiębiorczości na terenie Tarnowa.

Nagroda „Uskrzydlony” od blisko 25 lat promuje ludzi związanych z rozwojem kulturalnym i społecznym Małopolski i Podkarpacia. Do tej pory statuetką uhonorowano 233 osoby m.in. wiele osób wybitnych, zasłużonych dla kultury oraz rozwoju i promocji regionu. W tym roku Kapituła Nagrody wyróżniła Rafała Sonika w kategorii „Firmy Kreujące Rozwój Małopolski i Podkarpacia” przyznając mu nagrodę za to, iż „jako wspaniały przedsiębiorca, kreator i twórca potrafi pracować z ludźmi i dla nich”.

– Miło nam, że Pan Rafał Sonik dołączył do szacownego grona „Rodziny Uskrzydlonych”- mówi Lucyna Krupa, prezes Tarnowskiej Fundacji Kultury – Na uwagę zasługuje przede wszystkim jego działalność wychowawczo-charytatywna, w tym pomoc dzieciom pozbawionym szans na rozwój edukacyjny i społeczny.

Rafał Sonik od lat angażuje się w życie społeczne Tarnowa. Współpracuje m.in. ze Stowarzyszeniem SIEMACHA, dla którego zrealizował ośrodek opiekuńczo-wychowawczy w sąsiedztwie Gemini Park Tarnów. Za ten projekt Gemini Holdings zostało wyróżnione Specjalną Nagrodą Shopping Center Awards 2011 w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu. Obiekt o powierzchni blisko 2 tys. mkw., usytuowany tuż przy centrum handlowym, został przekazany na potrzeby Młodzieżowego Ośrodka Rozwoju Społecznego – MORS prowadzonego przez Stowarzyszenie SIEMACHA. Ufundowanie takiego ośrodka w Tarnowie było jedną z najdroższych pojedynczych inicjatyw Społecznej Odpowiedzialności Biznesu na rzecz edukacji dzieci i młodzieży zrealizowanych w 2010 roku w Polsce.MORS to pierwszy w skali Europy, ośrodek dla dzieci i młodzieży w zlokalizowany w sąsiedztwie galerii handlowej. MORS oferuje bezpłatne warsztaty muzyczne, taneczne, zajęcia językowe i sportowe, a także specjalistyczną pomoc pedagogiczną. Tarnowska „Siemacha” jest ukoronowaniem dotychczasowych projektów prospołecznych Gemini Holdings. Powstanie podobnych ośrodków planowane jest także w projektowanej nowej części Gemini Park Bielsko- Biała oraz w Gemini Park Tychy.

NAGRODA „ USKRZYDLONY”

Nagrodę „Uskrzydlony” po raz pierwszy nagrodę przyznano za 1988 r. Wówczas wyróżniono nią sześć osób w dwóch kategoriach – kultura i media. Pomysł promowania ludzi związanych z kulturą powstał w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Tarnowie, kierowanym przez Stanisława Lisa.”Uskrzydlony”przyznawany był przez dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Tarnowie dla ludzi kultury. Praktycznie od początku honorowani tym wyróżnieniem byli także menedżerowie, działacze samorządowi oraz dziennikarze. W momencie powstania Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., kontynuującej misję WOK w dziedzinie kultury,”Uskrzydlony”stał się nagrodą za indywidualny wkład w dzieło rozwoju regionu tarnowskiego przyznawaną w pięciu kategoriach: kultura, samorząd lokalny, gospodarka, promocja, media.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu