TECHJET w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym

W grudniu 2011 r. w poczet partnerów Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni, który skupia innowacyjne podmioty gospodarcze Pomorza, przyjęta została firma TECHJET, lider w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do cięcia wodą.

„Przyjęcie do Parku oraz otwarcie biura projektowo-handlowego na jego terenie to idealne domknięcie bardzo dobrego 2011 roku, a za razem kolejny znaczący etap w rozwoju naszej firmy. W naszych działaniach konsekwentnie dążymy do wdrażania najbardziej innowacyjnych rozwiązań w branży, dzięki czemu nasi klienci mają dostęp do najlepszych, najtańszych w eksploatacji technologii” – mówi Marcin Cegielski, współwłaściciel TECHJET.

W czerwcu 2011 wycinarki wodne TECHJET najnowszej generacji, wyposażone w najbardziej ekonomiczne w użytkowaniu pompy w technologii 6200 bar, otrzymały certyfikat innowacyjności umożliwiający przyznanie dotacji na ich zakup z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Przynależność do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego jest kolejnym potwierdzeniem progresywnej polityki przedsiębiorstwa. „Proinnowacyjność realizowanego projektu jest jedną z najważniejszych przesłanek przyjęcia wniosku aplikacyjnego do PPNT- nie każda firma ją spełnia. Chętnych jest wielu, a aplikacje są bardzo wnikliwie analizowane, zarówno pod kątem innowacyjności, dojrzałości koncepcji biznesowej jak i rentowności” – mówi pani Barbara Horiszna, „opiekun firm” należących do PPNT.

Gdyński Park skupia firmy z wielu różnych branż, a warunkiem przystąpienia jest wykazanie się nowatorskim pomysłem na skalę światową, krajową lub regionalną. Projekt jest jeszcze na etapie prac koncepcyjnych i do momentu zbudowania prototypu nie zostanie szeroko ujawniony, ale gotowość podjęcia zagadnienia i deklaracja firmy o jego realizacji przekonała członków Rady Naukowej PPNT do udzielenia mu rekomendacji. Na dzień dzisiejszy oficjalnie wiadomo, że jest to projekt konstruktorski, bazujący na dotychczasowych doświadczeniach TECHJET z maszynami do cięcia wodą. Według ekspertów Rady Naukowej PPNT inicjatywa TECHJET jest „bardzo innowacyjna, poparta wiedzą i doświadczeniem oraz mocno osadzona w realiach, co daje duże szanse na sukces.”

Członkostwo w PPNT to nie tylko prestiż. Park oferuje m.in. doradztwo, promocję działań zrzeszonych w nim podmiotów, a także bogatą bazę kontaktów, wspierając współpracę przede wszystkim pomiędzy rezydującymi na jego terenie przedsiębiorstwami oraz instytucjami naukowo-badawczymi, będącymi partnerami sieciowymi PPNT, a także pomagając pozyskać kontrahentów zewnętrznych, którzy poszukują innowacyjnych produktów i usług.

„Mamy nadzieję, że ta nowa, prestiżowa lokalizacja przyczyni się do dalszego rozwoju naszej firmy, co z wielkim zapałem będziemy się starali przekuć na podnoszenie jakości naszych usług oraz produktów. To dla nas bardzo ważne, żeby nasi klienci byli z nas nie tylko zadowoleni, ale żeby ich zadowolenie rosło z dnia na dzień. Intencja ta wpisuje się w założenie japońskiej filozofii Kaizen, którą staramy się stosować w podejmowanych działaniach” – mówi Adam Cegielski, współwłaściciel firmy.

Firma TECHJET jest liderem w dostarczaniu innowacyjnych maszyn do cięcia strumieniem wody potocznie zwanych wycinarkami wodnymi lub waterjet. Wyposażone w pompy mogące wytworzyć ciśnienie nawet 6200 barów, urządzenia te umożliwiają wycinanie dowolnych kształtów nawet z najtwardszych materiałów, bez wpływu termicznego, co sprawia, że jest to najbardziej uniwersalna metoda obróbki. TECHJET do każdego klienta podchodzi indywidualnie dlatego poza standardowymi maszynami do cięcia wodą oferuje doradztwo technologiczne. Każde wdrożenie jest indywidualne, dopasowane do konkretnych potrzeb klienta. Zapraszamy do kontaktu z doradcami TECHJET.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu