Surfowanie na ekranie TV

Przy pomocy pilota telewizyjnego można sprawdzać aukcje internetowe, stan konta bankowego czy wiadomości w poczcie elektronicznej. Z takich możliwości mogą skorzystać użytkownicy telewizji cyfrowej DIALOGu, którzy aktywują usługę Internet TV na ekranie swoich telewizorów.

– Internet TV to nasza odpowiedź na coraz popularniejszy trend Connected TV/Smart TV. Wybierając ofertę DIALOGu, klient nie musi inwestować w nowy – drogi telewizor z dostępem do internetu. Jeśli chce okazjonalnie szybko i komfortowo korzystać z sieci na ekranie telewizora, wystarczy zamówić usługę pilotem i surfować – mówi Sebastian Powroźnik, z-ca Dyrektora Departamentu Marketingu i Rozwoju Produktów ds. Zarządzania Produktami w DIALOGu.

Przyjazny interfejs strony ułatwia szybkie wyszukiwanie informacji. Dedykowane zakładki ułożone są tematycznie:

  • Aktualności (np. Onet, Wirtualna Polska, Interia, Gazeta Wyborcza, TVN24),
  • Biznes & Praca (m.in. Puls Biznesu, Bankier.pl, Money.pl, Warszawska GPW),
  • Sport (np. Sport.pl, Sport Onet, Sport WP.pl, NBA),
  • Rozrywka (np. Plejada, Stopklatka), Jak? Gdzie? Za ile? (Allegro, Ceneo),
  • Kobieta (Polki.pl, eDziecko, Kobieta wp.pl, Plotek.pl, Horoskopy Onet.pl),
  • Technologia & Motoryzacja (IDG, media2.pl, Moto.pl, Oto Moto.pl).
  • Poczta & Bank (np. Poczta onet.pl, Poczta wp.pl, Gmail, Bank Interligo, Bank mBank, Bank BZWBK, Bank Pekao24).

Dodatkową zaletą usługi jest to, że klient ma dostęp do historii przeglądanych stron. Ponadto, w przypadku, gdy klient korzysta z opcji Multiroom, na jednym z odbiorników telewizyjnych może wybrać Internet TV, a na drugim – oglądać dowolny program lub przeglądać strony www. Obie usługi działają niezależnie od siebie.

Aby skorzystać z Internet TV, wystarczy wejść w zakładkę Menu -> Usługi dodatkowe -> Internet TV.

Internet TV jest dostępny za opłatą 4,90 zł brutto miesięcznie. Jest to jedna (obok Sklepu, Portali Społecznościowych i Gier na ekranie TV) z innowacyjnych usług, którą operator wprowadził niedawno do swojej telewizji cyfrowej. Produkt został zrealizowany w ramach projektu „Wdrożenie innowacyjnych usług w oparciu o sieć dostępową w technologii pasywnej sieci optycznej PON”, na który Telefonii DIALOG przyznano dofinansowanie w ramach unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 4.4.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu