Premiera Wiedźmina 2 na konsolę Xbox 360 odbędzie się 17 kwietnia

Notowany na warszawskiej giełdzie CD Projekt RED ujawnił datę premiery swojego najważniejszego tytułu w 2012 roku. Spółka rozpoczęła już sprzedaż preorderów w kluczowych sieciach sprzedaży na świecie i w Polsce.

Podczas konferencji prasowej CD Projekt RED ujawnił najważniejsze informacje dotyczące premiery gry Wiedźmin 2 na Xboxa 360. Tytuł studia w wersji konsolowej trafi do graczy 17 kwietnia 2012 roku. Grę poprzedza nowy trailer wyreżyserowany przez twórcę nominowanej do Oscara „Katedry” Tomasza Bagińskiego i wyprodukowany przez studio Platige Image (dostępny na www.gametrailers.com).

„Stworzyliśmy ultranowoczesną technologię, która od początku była zaprojektowana z myślą o konsolach. To powoduje, że gra jest od podstaw przygotowana do znakomitego działania na konsoli Xbox 360, a dodatkowo została wzbogacona o szereg nowych elementów. Zdaniem dużej liczby przedstawicieli branży to najlepiej wyglądająca gra jaka kiedykolwiek została wydana na tę platformę” – mówi Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED.

Gra jednocześnie zadebiutuje na wszystkich najważniejszych rynkach na świecie. Już teraz gracze mogą składać tzw. preorderów na takich serwisach jak Amazon, Best Buy, Game Stop oraz na polskim Gram.pl. Dystrybutorem gry na terytorium USA, Kanady i Meksyku jest Warner Bros. Interactive Entertainment. W Europie Zachodniej, Azji i Pacyfiku oraz Ameryce Centralnej i Południowej za dystrybucję tytułu odpowiada Namco Bandai. W Polsce Wiedźmin 2 na konsolę Xbox 360 będzie wydany i dystrybuowany przez spółkę z grupy, czyli CD Projekt.

Podobnie jak w przypadku Wiedźmina 2 na PC, w ręce posiadaczy konsoli Xbox 360 trafią dwa różne wydania gry. Podstawowa edycja oprócz gry zwiera szereg dodatków, które istotnie różnicują ją od innych tytułów na rynku.

Premiera gry Wiedźmin 2 w wersji na komputery PC miała miejsce 17 maja 2011 r. Do tej pory tytuł sprzedał się w ilości znacznie przekraczającej milion egzemplarzy na całym świecie i zdobył ponad 60 nagród.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu