Listopad i grudzień gorącymi miesiącami działań Sztabu Antypirackiego

Na przełomie listopada i grudnia 2011r. Sztab Antypiracki interweniował ponad 500 razy na forach, blogach i serwisach społecznościowych. Działania prowadzone były tam, gdzie konsumenci wymieniali się sposobami pobierania nielegalnego oprogramowania, muzyki, filmów czy gier.

Interwencje Sztabu Antypirackiego odniosły pozytywny efekt. Świadczy o tym duża liczba zamkniętych oraz usuniętych dyskusji, w których konsumenci wymieniali się nielegalnymi treściami. Liczby mówią same za siebie: blisko połowa treści po naszych interwencjach została usunięta.

Co warte podkreślenia, konsumenci najchętniej poszukują i pobierają nielegalne oprogramowanie. W listopadzie i grudniu interwencje dotyczące oprogramowania stanowiły ponad połowę wszystkich przeprowadzonych działań na forach. Zatrważający jest fakt, że internauci nie zdają sobie sprawy z konsekwencji korzystania z nielegalnego oprogramowania, choćby dla bezpieczeństwa danych przechowywanych na komputerach. Więcej o konsekwencjach już wkrótce na www.sztab-antypiracki.pl

W kolejnych miesiącach należy spodziewać się nasilenia działań antypirackich prowadzonych przez Sztab Antypiracki.

Redakcja Sztabu Antypirackiego

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu