FAMUR na targach w Indiach

FAMUR zaprezentuje bogatą ofertę maszyn i urządzeń dla przemysłu wydobywczego na dynamicznie rozwijającym się rynku górniczym w Indiach. W dniach 28-31 stycznia spółka uczestniczyć będzie w Targach International Mining, Exploration, Mineral Processing Technology & Machinery Exhibition IME 2012, gdzie przedstawi najbardziej innowacyjne urządzenia, które powinny sprawdzić się w wymagających warunkach górniczo-geologicznych Azji. W celu ekspansji eksportowej na tamtym rynku Grupa powołała do życia spółkę FAMUR India Mining Solutions.

„Indie są trzecim światowym producentem węgla oraz czwartym krajem pod względem wielkości zasobów tego surowca. Węgiel wydobywany jest w około 600 kopalniach, a wciąż jeszcze zasoby mineralne na niektórych obszarach nie zostały ocenione. Dodatkowo, od kilku lat widoczny jest tam trend modernizacji maszyn i urządzeń górniczych. Udział w prestiżowych Targach Mining Expo 2012 to doskonała okazja do bezpośredniej prezentacji nowości produktowych Famuru oraz przekazania fachowej informacji technicznej i użytkowej naszym potencjalnym klientom” – mówi Ireneusz Tomecki, wiceprezes zarządu FAMUR SA.

Wobec widocznego zainteresowania kontrahentów indyjskich maszynami i rozwiązaniami dla górnictwa, oferowanymi przez FAMUR, utworzono spółkę FAMUR India Mining Solutions z siedzibą w Indiach. Jej powstanie zmierza do intensyfikacji działań Famuru na tamtym rynku, między innymi przez zwiększanie częstotliwości udziału w targach górniczych, zapewnianie bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi odbiorcami. Spółką FAMUR India Mining Solutions zarządza Julian Ryszkowski.

Targi IME 2012 to jedno z najważniejszych wydarzeń w sektorze górniczym w Indiach. FAMUR uczestniczył w tym wydarzeniu wcześniej, w 2008 roku oraz odebrał wyróżnienie z rąk dr. T. Subbarami Reddy, wiceministra Indii do spraw górnictwa. Tegoroczna edycja jest połączona z Czwartym Azjatyckim Kongresem Górniczym organizowanym przez Metalurgiczny Instytut Indii (MGMI). Na styczniowych targach zaprezentuje się grono międzynarodowych wystawców. Podczas wydarzenia Grupa przedstawi ofertę między innymi z zakresu budowy zakładów przeróbczych, konstrukcji i dostawy nowoczesnych kompleksów ścianowych, dostosowanych do różnych warunków górniczo-geologicznych, a także kombajnów chodnikowych.

Jednym z głównych założeń strategii rozwoju Famuru jest systematyczny wzrost eksportu. Oferta spółek z Grupy spotyka się z zainteresowaniem kopalń na całym świecie. FAMUR dynamicznie rozwija sprzedaż eksportową, zarówno przez wzmożoną działalność w obecnych obszarach eksportowych – takich jak Rosja, Meksyk, Czechy – jak i w drodze wchodzenia na nowe rynki.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu