PlayStation Vita w Polsce

„Vita” to po łacinie „życie”, PlayStation Vita to nowe, rewolucyjne, przenośne urządzenie, które pozwoli Ci w każdej chwili cieszyć się najlepszymi grami. Przygotuj się na nowy wymiar rozrywki.

Sony Computer Entertainment Polska zapowiada polską premierę PlayStation Vita na 22 lutego 2012. PS Vita to najnowszej generacji przenośna konsola do gier. Łączy w sobie niespotykaną w urządzeniach przenośnych jakość i grafikę w grach oraz rozbudowane funkcje i opcje społecznościowe. PS Vita pozwola dzielić się swoimi osiągnięciami z innymi użytkownikami czy grać online. PS Vita to konsola niezwykle wygodna. Elegancka stylizacja sprawia, że urządzenie leży w dłoniach pewnie, nie tracąc przy tym nic z atrakcyjnego wyglądu.

PS Vita została wyposażona we wspaniały ekran OLED o przekątnej 5 cali, który zapewnia niesamowitą jakość obrazu. PS Vita daje możliwość wygodnego operowania w grach zręcznościowych dwoma drążkami analogowymi niczym na PlayStation 3. Rewolucyjne metody sterowania obejmują dotykanie, przechylanie oraz sterowanie głosem. Urządzenie posiada panel multidotykowy z tyłu obudowy oraz dwie kamery – z przodu i z tyłu pozwalające na granie w trybie rozszerzonej rzeczywistości.

„PlayStation Vita jest urządzeniem, które oferuje niesamowite możliwości rozrywkowe, zwłaszcza w połączeniu z usługami społecznościowymi, dając w efekcie wyjątkowe, porywające wrażenia, którym nie dorównuje nic innego na rynku przenośnej rozrywki” — powiedział Jim Ryan, prezes i dyrektor generalny, SCEE. „Jesteśmy niezwykle podekscytowani premierą przenośnego urządzenia do gier, które wykracza poza wszystko, co jest w tej chwili dostępne na rynku i spełnia oczekiwania wyrażane przez użytkowników.”

Wraz z premierą 22 lutego 2012 roku na rynku pojawią się dwa modele PS Vita – z WiFi oraz z WiFi / 3G.

Zarejestruj się do usługi ODKRYJ PS Vita, żeby otrzymywać biuletyn z wiadomościami dotyczącymi PlayStation Vita:

pl.playstation.com/psvita

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu