Medicalgorithmics S.A. poluje na specjalistów IT

Zaawansowane technologicznie produkty i usługi Medicalgorithmics S.A. rewolucjonizują branżę telemedyczną i odnoszą kolejne sukcesy na światowych rynkach. Spółka właśnie podpisała umowę, w wysokości 84 mln złotych, z jednym z pięciu największych podmiotów działających na rynku telediagnostyki kardiologicznej w USA. Sukces firmy nie byłby możliwy  bez  sztabu wykwalifikowanych programistów, informatyków i naukowców.

– W ramach umowy z amerykańskim kontrahentem odpowiadamy za dostawę systemu PocketECG i usług z nim związanych. Dzięki wcześniejszym transakcjom wejdziemy z naszą technologią na perspektywiczne rynki krajów Bliskiego Wschodu i Indii, co będzie wiązało się z dużymi zyskami. W związku z dynamicznym rozwojem, planujemy znacznie zwiększyć zatrudnienie, zwłaszcza o specjalistów takich jak programiści i informatycy – mówi dr Marek Dziubiński, Prezes Zarządu Medicalgorithmics S.A.

System monitoringu pracy serca PocketECG to flagowy produkt Spółki. Dzięki autorskim algorytmom, umożliwia on stałą analizę pracy serca. Spółka wspiera wdrożenie, a także integrację urządzenia z systemami klienckimi. Na tle konkurencji, system wyróżnia dokładność przeprowadzonej analizy ilościowej zaburzeń rytmu serca, co skutkuje lepszą, szybszą i bardziej oszczędną diagnostyką. Produkcja i projektowanie technologii odbywa się w Polsce. Skuteczność sytemu skutkuje dużym wzrostem zainteresowania ze strony zagranicznych odbiorców, co bezpośrednio leży u podstaw planów o zwiększeniu zatrudnienia.

Odpowiedzialnie prowadzona polityka kadrowa i wysoka rentowność prowadzonego biznesu, sprawia, że Medicalgorithmics może pochwalić się bardzo niskim współczynnikiem rotacji personelu – wielu z aktualnych  pracowników jest w Spółce od samego początku, czyli  blisko 7 lat.

– Współpracujemy tylko z najlepszymi zatem jesteśmy przygotowani na wysokie oczekiwania pracowników związane z warunkami pracy. Sukces firmy na rynkach międzynarodowych sprawia, że możemy zaoferować wyższe wynagrodzenie niż nasi konkurenci czy znane polskie firmy IT. Poza tym funkcjonuje u nas Program Benefitów Pracowniczych i refundacji większości wydatków na naukę, rozrywkę, świadczenia medyczne, kulturę czy sport. Aktualne oferty pracy zamieszczamy na polskojęzycznej stronie naszej spółki. Obecnie poszukujemy głównie programistów C# i ASP.NET oraz elektroników-konstruktorów  – dodaje Piotr Żółkiewicz, Dyrektor Finansowy i Operacyjny Medicalgorithmics.

Zysk netto spółki podwyższył się w III kwartale 2011 r. o 226% w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym. 9 listopada 2011 r. firma zadebiutowała na NewConnect zdobywając duże zaufanie inwestorów. Po ogłoszeniu planowanego debiutu, Medicalgorithmics pozyskała ponad 6,16 mln PLN w zamian za 9,51% kapitału zakładowego. W spółkę zaangażował się m.in. Marek Orłowski, Lider Biznesu 2010 według rankingu magazynu Forbes i założyciel firmy Nepentes.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu