Przejdź do treści

Grupa eholiday.pl porządkuje swoje portfolio

Grupa eholiday.pl, wydawca jednego z największych serwisów internetowych z branży turystyczno-noclegowej, sprzedała serwis efly.pl i kupiła hotelnews.pl.

Przeprowadzone transakcje mają związek z przyjętą przez Grupę eholiday.pl strategią, która zakłada ścisłą koncentrację na branży noclegowej. Stąd decyzja o porządkowaniu portfolio i sprzedaży serwisów niezwiązanych bezpośrednio z główną działalnością spółki oraz zakupie tych, które ją wspierają.

Chcemy się skupić na tym co najlepiej znamy i w czym jesteśmy naprawdę bardzo mocni. Czyli w noclegach. Jestem pewien, że ta decyzja pozytywnie wpłynie na naszą ofertę, dalszy rozwój spółki, a także na zadowolenie naszych klientów. – mówi Mariusz Wojciechowski, prezes Grupy eholiday.pl.

Serwis efly.pl nabyła spółka Netmedia S.A. Strony zdecydowały nie informować o wysokości transakcji. Z kolei serwis hotelnews.pl został kupiony od osób prywatnych. Hotelnews.pl działa nieprzerwanie od 2007 roku i skierowany jest do przedstawicieli branży hotelarskiej i noclegowej. Można w nim znaleźć branżowe aktualności, analizy rynku, specjalistyczne opracowania i poradniki.

Pod koniec ubiegłego roku Grupa rozpoczęła także pilotażowy projekt skierowany do branży hotelowo-noclegowej o nazwie „struktura obiektu”. Dzięki niemu prezentacje obiektów w serwisie eholiday.pl będą znacznie bardziej precyzyjne niż teraz, a osoby szukające noclegu uzyskają informacje o obiekcie jakich nie oferuje żaden konkurencyjny serwis. Projekt ten stanowi pierwszy z 3 etapów planowanych zmian w prezentacji obiektów noclegowych z bazy serwisu eholiday.pl.