Przejdź do treści

Nowoczesny Fitness 2012 – dlaczego warto działać razem?

IV edycja „Nowoczesny Fitness” organizowana przez Akademię SportBiznes.pl to pierwsza w tym sezonie konferencja skierowana do właścicieli i menadżerów klubów fitness w Polsce. Odbędzie się ona w ramach XXV Międzynarodowych Targów Branży Sportowej i Outdoorowej KIELCE SPORT ZIMA 2012 już 16 lutego 2012. Gościem specjalnym tegorocznej konferencji będzie florecistka Sylwia Gruchała.

W dotychczasowych trzech edycjach konferencji wzięło udział ponad 200 osób działających w branży fitness. Stale powiększająca się liczba uczestników pokazuje rosnący  potencjał i zapotrzebowanie na tego typu imprezy szkoleniowe. W tym roku „Nowoczesny Fitness” po raz pierwszy odbędzie się w aurze zimowej i będzie szkoleniem otwierającym nowy rok w branży fitness w Polsce.  Tak jak w poprzednich latach, także i w tym roku doświadczeni specjaliści zaprezentują nowe tematy, które połączą praktyczne metody z merytoryczną wiedzą ekspertów.

Konferencja rozpocznie się 16 lutego o godzinie 10.00, której Sponsorami są: Precor, Hes oraz Top Gym. Wsparcie merytoryczne zapewnią doświadczeni prelegenci w osobie: Artura Podwysockiego, Ewy Moroch, Małgorzaty Kuchar, Mariusza Latkowskiego, Michała Lachowicza, Piotra Pawłowskiego. Zaprezentują oni innowacyjne i efektywne rozwiązania dla właścicieli i menadżerów klubów fitness. W tym roku tematyka będzie bardzo zróżnicowana, poczynając od budowania relacji z klientem i pracownikami, współdziałania klubów fitness, a kończąc na rozwijaniu standardów treningu. Dodatkowo na konferencji wystąpi wielokrotna medalista olimpijska i ambasadorka marki Precor – Sylwia Gruchała, która podzieli się z uczestnikami swoimi spostrzeżeniami na temat: „Wykorzystania treningu na maszynach aerobowych i siłowych w sporcie wyczynowym”.

Michał Lachowicz z Polskiej Federacji Fitness zaprezentuje integrujący model współpracy między klubami. Specjalista uważa, że „Polski rynek fitness to tysiące klubów, dziesiątki tysięcy pracowników, setki tysięcy klientów. Potężna, wciąż dynamicznie rosnąca siła. Jednocześnie nieskoordynowana i wciąż zupełnie bezradna jeśli chodzi o promocję czy lobbing korzystnych dla branży rozwiązań. Fitness na zachodzie był w podobnej sytuacji. Zjednoczenie branży w organizacjach takich jak IHRSA czy FIA dało rynkowi fitness potężny impuls do rozwoju i pokazało, że nasza branża potrafi być silna, dynamiczna i efektywna. W Polsce również nie brakuje przykładów na to, że razem znaczy skutecznie choć póki co nie dotyczy to polskiego fitness-u. By zapracować na lepszą przyszłość potrzebny jest TEAM – Together Everyone Achieves More!”

Ponadto w tym roku zostaną przedstawione następujące tematy:

  • Reklamacja konsumencka w Fitness Klubie – umiejętność rozwiązywania sytuacji trudnych jako element sprawnego zarządzania klientami
  • Poprawne budowanie relacji w zespole jako element motywowania i zarządzania pracownikami
  • Po co wyważać otwarte drzwi ? – wybrane rozwiązania z dojrzałych rynków zachodnich, które moglibyśmy zastosować w Polsce.
  • Jak poprawnie budować relacje z klientem od pierwszego kontaktu w klubie? Wpływ poszczególnych działów w klubie na budowanie tych relacji
  • Innowacyjny trening funkcjonalny
  •  IQniter powered by Suunto – Inteligentny Trening

Każdy z uczestników otrzyma materiały konferencyjne, certyfikat uczestnictwa, bezpłatny wstęp na Międzynarodowe Targi Branży Sportowej i Outdoorowej Kielce Sport – Zima2012, atakże weźmie udział w losowaniu cennych nagród ufundowanych przez: Suunto/Wellness Genesis, SIGG, Feel Joy!, Mr Bloob, Moving Comfort, Athletic 24, Brenda Sport.

Pełen program oraz szczegóły dotyczące rejestracji, znajdują się na stronie internetowej www.akademiasportbiznes.pl. Partnerami konferencji są: body LIFE, Fitness Consulting, POLSKA FEDERACJA FITNESS, SportBiznes.pl, Wellness Genesis.