SMT Software Gazelą Biznesu 2011

SMT Software S.A. – spółka o profilu informatycznym z Grupy ADV, notowana na NewConnect – została laureatem prestiżowej nagrody Gazele Biznesu 2011. SMT Software zajęła 15. pozycję z 323 w województwie dolnośląskim oraz 119. z 3 779 Gazel Biznesu w rankingu ogólnopolskim. Redakcja Pulsu Biznesu już po raz 12. wyróżniła dynamicznie rozwijające się spółki krajowe, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Konkurs odbywa się pod patronatem Krajowej Izby Gospodarczej przy współpracy z firmą Coface Poland.

„Spółka SMT Software działa na polskim rynku od 2002 roku. Obecność w gronie Gazel Biznesu – firm, które notują stabilny wzrost przychodów, a dla swoich klientów są wiarygodnym i rzetelnym partnerem biznesowym – to dla nas ogromny zaszczyt. Jesteśmy przekonani, że wysokie standardy naszej pracy oraz konsekwentny rozwój portfela usług przyczyni się do wzmocnienia pozycji SMT Software w branży” – mówi Sebastian Łękawa, Prezes SMT Software S.A.

SMT Software S.A. intensywnie się rozwija i poszerza swoją działalność. W grudniu 2011 spółka podpisała 5-letni kontrakt z cypryjską firmą z branży finansowo-consultingowej. Umowa z międzynarodowym partnerem zakłada współpracę w zakresie rozwoju systemów IT. Kontrakt obejmuje udostępnienie cypryjskiej spółce kilkunastoosobowego zespołu programistów, których zadaniem będzie rozwój i utrzymywanie systemów informatycznych we współpracy z pionem IT klienta. Wszyscy developerzy będą pracować zdalnie z siedziby SMT Software we Wrocławiu. Zarząd SMT Software szacuje, że suma przychodów wynikająca z międzynarodowej współpracy wyniesie około 9 mln PLN. Oznacza to średnio 1,8 mln przychodu rocznie, co będzie miało istotny wpływ na całokształt wyników finansowych SMT Software w najbliższych latach.

Dodatkowo SMT Software S.A. pozyskała w ostatnim czasie wielu międzynarodowych partnerów biznesowych. Wśród strategicznych Klientów spółki wymienić należy między innymi francuski oddział Grupy Generali, w którym wdrożono system rezerwacji hoteli iAlbatros. Ponadto spółka zależna SMT Software – iAlbatros S.A. podpisała również umowę z firmą Atlantis Voyages, będącą uznanym liderem rezerwacji hotelowych w Tunezji.

Poza tym SMT Software wdrożyła system lokalizacji GPS SATIS w niemieckiej Lübecker Geldzentrale GmbH, która zajmuje się przewozem gotówki z i do punktów handlowych. System SATIS nabyła również francuska firma Trace & Origin świadcząca usługi zarządzania wynajmami samochodów dla wypożyczalni samochodowych i firm świadczących usługi flotowe.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu