Przejdź do treści

Zakupy w samym centrum Kielc

Mieszkańcy Kielc już za kilka miesięcy będą mogli zrobić zakupy oraz pójść do kina w nowej galerii handlowej. W ścisłym centrum miasta, w odległości 250 m od Rynku i głównego deptaka powstaje nowoczesne centrum handlowo-usługowe Korona Kielce. Otwarcie galerii zaplanowano na wiosnę 2012 roku.

Galeria Korona Kielce usytuowana jest w trójkącie ulic Warszawskiej, Polnej i Radiowej, w otoczeniu najważniejszych  instytucji w mieście. Łatwo tu trafić zarówno z centrum miasta, jak i z położonego w odległości 500 m dworca PKP i PKS. Do galerii będzie można dojechać 23 liniami autobusowymi łączącymi wszystkie dzielnice Kielc.

Budowa inwestycji rozpoczęła się pod koniec 2010 roku. Nowoczesny obiekt, którego wizualizacje można zobaczyć na dedykowanej stronie internetowej, charakteryzuje się niezwykle ciekawą architekturą. Zewnętrzna bryła pokryta będzie specjalnymi panelami perforowanymi, zapewniającymi wizualną przestrzeń. Po zmroku na fasadzie będą pojawiać się różnokolorowe iluminacje świetlne. Za projekt galerii odpowiada pracownia architektoniczna Bose International Planning & Architecture, której budowle można zobaczyć na całym świecie. Projektanci założyli, że nowoczesny budynek galerii powinien integrować się z architekturą śródmieścia, jednocześnie zachowując i podkreślając swój wyjątkowy charakter.

Powierzchnia całkowita galerii wyniesie 93,5 tys. m², z czego ok. 36 tys. m² będzie liczyć powierzchnia handlowa. Na terenie galerii znajdzie się ok. 170 lokali handlowo-usługowych, liczne restauracje i kawiarnie oraz największe w regionie Multikino. Dla zmotoryzowanych przewidziano 1200 miejsc parkingowych na trzypoziomowym parkingu. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu będą mogli skorzystać z bogatej oferty jedynego w Kielcach klubu fitness z basenem, sauną oraz jacuzzi, a także pograć w squasha na jednym z 5 nowoczesnych kortów przygotowanych do rozgrywek ligowych. Na relaksujący masaż warto wybrać się do Studia Welnness and Spa. Dodatkowo we wnętrzach galerii powstanie scena z mini amfiteatrem, gdzie będą się odbywać wystawy, pokazy mody oraz koncerty.

Projekt galerii realizowany jest z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Wszystkie kondygnacje zaprojektowano tak, aby tworzyły tarasy widokowe, ułatwiające orientację w przestrzeni. Dla wygody klientów centrum, na terenie obiektu zamontowanych zostanie 11 nowoczesnych wind, w tym 3 przeszklone windy panoramiczne oraz 24 schody ruchome, które pozwolą szybko i bezpiecznie przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami. Będą to produkty najwyższej klasy, charakteryzujące się niezwykle cichą pracą i oszczędnością miejsca. Za produkcję i montaż urządzeń odpowiedzialna jest firma Schindler, lider w produkcji dźwigów i schodów ruchomych.

Obecnie na terenie inwestycji trwają prace wykończeniowe, a już wkrótce pierwsi najemcy wprowadzą się do swoich lokali. Zakończenie budowy planowane jest na pierwszy kwartał 2012 roku