Ruszyła strona internetowa Ełk Triathlon 2012. Zapisy od 1 lutego

Najwyższe nagrody finansowe w historii polskiego triathlonu, sztafeta na dystansie olimpijskim i niebanalna oprawa – to wszystko czeka uczestników Ełk Triathlon. Impreza odbędzie się 18 sierpnia.

Zwycięzca i zwyciężczyni Ełk Triathlon 2012 otrzymają nagrodę w wysokości 8000 złotych. To najwyższa nagroda w historii polskiego triathlonu! Rekordowy jest też budżet całkowity nagród, który wyniesie w tym roku niemal 40 tysięcy złotych.

23 stycznia ruszyła strona internetowa zawodów. Na www.elktriathlon.com znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje o imprezie. Zapisy ruszają 1 lutego o godzinie 12:00.

W ramach Ełk Triathlon odbędą się zawody na dystansie olimpijskim (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegu), a także Sztafeta Olimpijska, w której będą brały udział 3-osobowe zespoły. Każdy z uczestników sztafety będzie miał do pokonania jedną z trzech dyscyplin, które składają się na triathlon.

– W Polsce brakowało profesjonalnych zawodów na dystansie olimpijskim, w których mogliby wziąć udział zarówno wyczynowcy, jak i amatorzy. Ełk Triathlon ma wypełnić tę lukę. Zapraszamy wszystkich miłośników triathlonu do odwiedzenia tego urokliwego miasta w sercu Warmii i Mazur – mówi Piotr Walasiewicz, dyrektor Ełk Triathlon 2012.

W zawodach otwartych obowiązuje limit 500 uczestników, a do rywalizacji sztafetowej dopuszczonych zostanie maksymalnie 100 drużyn. W ramach Sztafety Olimpijskiej przewidziana jest specjalna klasyfikacja firmowa.

Na imprezę zaprasza miasto Ełk oraz agencja Sport Evolution, wykonawca imprezy.