Przejdź do treści

Polska gra zadebiutuje w Europie wraz z premierą PS Vita

To już pewne: polska gra na PlayStation Vita będzie nosiła tytuł A-men i zadebiutuje wraz z premierą nowej konsoli w Europie 22 lutego. Informację potwierdziło Sony Computer Entertainment Europe.

To duży sukces nie tylko producenta, krakowskiego studia Bloober Team, ale całej polskiej branży gier. Tytuł znalazł się w wąskim gronie produkcji zaproszonych oraz dopuszczonych przez Sony Europe jako tzw. tytuły startowe i będzie dostępny w dystrybucji cyfrowej już w dzień premiery PlayStation Vita. To pierwszy taki przypadek w historii kiedy rodzimy deweloper wyprodukował grę na debiut nowej konsoli.

Wejście A-men na rynek to dla naszej spółki nie krok, ale co najmniej kilka kroków do przodu – twierdzi Piotr Babieno, Prezes Zarządu Bloober Team S.A. – Dotąd produkowaliśmy gry na mniejsze konsole. A-men jest zdecydowanie naszą najdroższą, największą, a przede wszystkim, najlepszą produkcją. Liczymy, że będzie też najbardziej dochodową. Przeprowadzone przez nas badania jakościowe wskazują, że bardzo podoba się graczom – dodaje Babieno.

Wcześniej zadebiutuje japońska odsłona A-men, promowana na lokalnym rynku pod tytułem Assault Armies przez KEMCO (brand Kotobuki Solutions Co. Ltd.). Dotychczasowa dystrybucja tytułów na PS Vita w Japonii pokazuje, że jak dotąd nie ma zdecydowanych liderów sprzedaży. Polska gra, ze względu na wciągającą rozgrywkę i błyskotliwe nawiązania do klasyków gatunku, ma w sobie duży potencjał.