Bezpłatne badanie dziecięcych stóp w Łodzi

24 stycznia przy ul. Struga 20 w salonie „Nasze Zdrowie” w Łodzi odbędą się bezpłatne konsultacje ortopedyczne oraz badania dziecięcych stóp. Organizatorem akcji jest firma MDH, specjalizująca się w produkcji ortopedycznego obuwia marki MEMO. Zapisy na badanie są przyjmowane pod numerem tel. (42) 664 38 30. Konsultacje będą trwały od godz. 12.00 do 17.00.

Podczas badania będzie można zmonitorować stan stóp dzieci w wieku od 2 do 14 lat. Jak pokazują statystyki nawet 70% dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym może posiadać wady stóp. Najczęściej rozpoznawanym schorzeniem jest płaskostopie podłużne oraz koślawość stóp i kolan. Nieleczone wady mogą prowadzić do poważnych zmian chorobowych takich jak zwyrodnienia stawów biodrowych, skolioza, artroza, czy dyskopatia.

„Wady stóp kształtują się między 2-im, a 6-stym rokiem życia. To jednocześnie jeden z najczęstszych problemów, który występuje wśród dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Nieleczone prowadzą do poważnych konsekwencji w dorosłym życiu, którym można skutecznie zaradzić odpowiednio wcześnie rozpoczynając leczenie. Aby zapobiegać i leczyć wady stóp powinno się zapewnić dziecku odpowiedni zestaw ćwiczeń wspomagający wzmocnienie mięśni i korygujący ustawienie stóp. Wszystkiego będzie można się dowiedzieć podczas bezpłatnego badania” – mówi Anna Zaremba-Ner, fizjoterapeuta i ekspert marki Memo.