ECO–POWER – nowy produkt BARTER S.A.

Polski dystrybutor węgla kamiennego, spółka BARTER S.A. wprowadza na rynek swój najnowszy konfekcjonowany produkt: ECO-POWER.

ECO-POWER to pakowany w wygodne, szczelne worki ekogroszek – jeden z najpopularniejszych obecnie opałów, stosowanych do ogrzewania gospodarstw domowych. Nowy produkt BARTERU, wytwarzany jest z wysokokalorycznego węgla o niskiej zawartości siarki (0,3-0,6%), małej zawartości wody i substancji niepalnych. Dzięki temu w wyniku spalania wytwarzane są niewielkie ilości tlenków siarki, a po jego spaleniu pozostaje stosunkowo mało popiołu. Dzięki użyciu ekologicznych kotłów retortowych mała jest także ilość powstającego tlenku węgla. Niewielkie rozmiary ziaren (od 5 do 25 mm) pozwalają na stosowanie automatycznych dozowników węgla. W praktyce oznacza to, iż kotły po uzupełnieniu mogą pracować kilka dni bezobsługowo, a przy kotłach większych czas ten jest jeszcze dłuższy.

– Dzięki długoletnim doświadczeniom w branży energetycznej, jesteśmy w stanie pozyskiwać najlepszy surowiec dostępny na rynku – mówi Grzegorz Dworakowski, dyrektor ds. rozwoju w Barter S.A. – Z kolei etap pakowania ekogroszku prowadzony jest w specjalnie przystosowanej hali produkcyjnej, co umożliwia kontrolowanie wilgotności konfekcjonowanego ECO-POWERA. W celu wyeliminowania elementów metalowych w ekogroszku zastosowaliśmy nowoczesny detektor metalu zainstalowany w ciągu linii technologicznej .

Cały proces produkcyjny odbywa się pod stałą kontrolą pełnomocnika zarządu ds. jakości oraz osób, które również są użytkownikami pieców retortowych. Daje to gwarancję uzyskania najwyższej jakości opału.

– Każda partia ekogroszku Eco-Power poddawana jest kontroli w akredytowanym laboratorium SGS Polska i testowana przez minimum pięciu użytkowników – dodaje Grzegorz Dworakowski. –  Pozwala to na uzyskanie obiektywnej opinii od najważniejszych kontrolerów czyli klientów.

Wyjątkowe jest także opakowanie nowego produktu spółki Barter. Foliowe, 25-kilogramowe worki, wyposażone w system łatwego otwierania, są higieniczne i wygodne w użyciu również dla pań domu. Gwarantują przy tym utrzymanie parametrów opału (brak efektu wietrzenia).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu