Przejdź do treści

157 firm z Polski zgłosiło się do programu „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”

157 firm z Polski zgłosiło w obu kategoriach lokalnych eliminacji drugiej edycji międzynarodowego programu „Twoja firma, Twoja szansa na sukces” łącznie 307 pomysłów na aplikację. Niewielką przewagę miały projekty wykorzystujące chmurę obliczeniową Windows Azure – 165, natomiast aplikacji działających na platformie Windows Phone zgłoszono 142. Zwycięzcy programu otrzymają bezpośrednie wsparcie Microsoft w zakresie marketingu i sprzedaży rozwiązań stworzonych w ramach konkursu, a także nagrody pieniężne oraz telefony Nokia Lumia. Program został objęty honorowym patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Partnerem technologicznym programu jest firma Nokia Poland, a patronami medialnymi portal idg.pl oraz magazyn CRN.

„Cieszy fakt, że w kolejnej edycji „Twoja firma, Twoja szansa na sukces” mamy zarówno większą liczbę propozycji rozwiązań programistycznych, jak i firm uczestniczących w programie. Polska jest w czołówce, jeżeli chodzi o tworzenie nowoczesnych rozwiązań programistycznych. To ważne, że nasi przedsiębiorcy potrafią wykorzystywać możliwości, które dają im takie firmy jak Microsoft.” – powiedział Dariusz Piotrowski, dyrektor działu DPE w polskim oddziale Microsoft.

W drugim etapie uczestnicy programu etapu otrzymają od Microsoft m.in. bezpłatne konsultacje techniczne w trakcie procesu tworzenia opisanych wcześniej rozwiązań, a także możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju szkoleniach. Spośród wszystkich stworzonych rozwiązań zostanie wybranych 20 najlepszych – po 10 z każdej kategorii – a ich autorzy wezmą udział w trzecim, finałowym etapie. Zwycięzców poznamy w maju 2012 podczas uroczystej gali finałowej.

„Obserwując rynek IT w Polsce i na świecie miałem wrażenie, że ten krajowy z pewnym opóźnieniem nadąża za trendami światowymi. Z dużą przyjemnością mogę powiedzieć, że tym razem jest inaczej. Liczba i tematyka zgłoszonych projektów w konkursie  „Twoja firma, Twoja szansa na sukces” dobitnie pokazują, że polskie firmy informatyczne „chmurę obliczeniową” postrzegają jako możliwość zwiększenia przychodów (mimo ogólnego kryzysu ekonomicznego), pozyskania nowych klientów i wyprzedzenia konkurencji. Zauważyły też oderwanie się użytkowników budowanych systemów od biurkowych komputerów i noszonych w „aktówkach” notebooków. Propozycje aplikacji zgłoszonych w kategorii „Windows Phone” są dobrym tego przykładem.” – powiedział Tadeusz Golonka, przewodniczący jury programu.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają dodatkowo nagrody pieniężne i rzeczowe, a firma która zostanie wyróżniona nagrodą Grand Prix, także opłacony przez Microsoft udział w konferencji Microsoft Worldwide Partner Conference w Toronto oraz możliwość startu w regionalnej edycji programu „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”. W konkursie przewidziane są również dodatkowe wyróżnienia – nagroda dla najlepszego rozwiązania dla administracji publicznej oraz nagroda specjalna w obszarze interoperacyjności (dla rozwiązania zbudowanego w oparciu o technologię Open Source, wykorzystującego platformę Azure).