Przejdź do treści

Prestiżowe wyróżnienie dla OXYCOM – Wizjoner IT

Firma OXYCOM, specjalizująca się w rozwiązaniach informatycznych z zakresu cloud computing, otrzymała prestiżową nagrodę w konkursie Krajowy Lider Innowacji i Rozwoju. OXYCOM został wyróżniony tytułem Regionalny Lider Innowacji i Rozwoju, w kategorii Wizjoner IT.

Ideą konkursu, organizowanego od 2008 r. przez Fundację Innowacji i Rozwoju, jest identyfikowanie oraz promowanie nowatorskich przedsięwzięć i inicjatyw. Organizator konkursu wychodzi z założenia, że innowacja będzie skuteczna, o ile będzie powszechna – dlatego też do udziału w inicjatywie zapraszane są podmioty gospodarcze oraz jednostki samorządu terytorialnego o zróżnicowanej wielkości.

OXYCOM (czołowy dostawca innowacyjnych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych, wykorzystujących chmurę obliczeniową) zdobył nagrodę w kategorii Wizjoner IT – firmę wyróżniono tytułem Regionalny Lider Innowacji i Rozwoju.

„To dla nas bardzo ważna nagroda – pokazuje, że nasz pomysł na rozwijanie technologii informatycznych jest doceniany przez rynek. OXYCOM od początku istnienia skupia się na tym, by tworzyć rozwiązania innowacyjne i autorskie. Właśnie to postrzegamy za naszą największą siłę i w tym upatrujemy szansy na podbój polskiego – i nie tylko – rynku” – komentuje Piotr Krupiarz, dyr. Departamentu Sprzedaży w OXYCOM.

Dodajmy, że tegoroczna edycja konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju – 2011” została objęta patronatem m.in. przez Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Biuro Komisji Europejskiej (Przedstawicielstwo w Polsce), Związek Banków Polskich oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.