Przejdź do treści

WiseShop – na rynku debiutuje inteligentna platforma sklepowa od spółki SuperHost dedykowana małemu e-biznesowi

Spółka SuperHost.pl uruchomiła platformę e-commerce o nazwie WiseShop. Oferuje ona małym przedsiębiorcom możliwość uruchomienia sklepu internetowego w modelu SaaS, czyli bez konieczności inwestycji w kosztowne oprogramowanie i zajmowania się kwestiami technicznymi. Wszystko to za 39 zł miesięcznie (przez pierwsze 6 miesięcy – potem 79 zł) i z możliwością darmowych 14-dniowych testów.

Grupą docelową użytkowników platformy są przede wszystkim małe sklepy, przedsiębiorcy rozpoczynający działalność w Internecie, osoby z pomysłem na sprzedaż produktów w sieci. Model SaaS (Software-as-a-Service) gwarantuje nie tylko duże oszczędności finansowe, ale także czasowe – implementacja sklepu jest bardzo łatwa, a pełną wydajność rozwiązania można uzyskać już po kilku godzinach od zakupu usługi.

– Założenie sklepu i dodanie pierwszego produktu może odbyć się w ciągu kilku godzin. Sklep na naszej platformie jest oferowany w modelu SaaS, co oznacza, że użytkownik nie potrzebuje specjalistycznej wiedzy technicznej do instalacji i obsługi narzędzia. Od samego początku otrzymuje dostęp do gotowego produktu, którym zarządza poprzez przeglądarkę. Zasada działania jest analogiczna jak w przypadku na przykład poczty Gmail – mówi Michał Jerzyk, prezes zarządu SuperHost.pl.

Sklep WiseShop to sposób na zmniejszenie kosztów i połączenie wielu usług w jednym korzystnym pakiecie, w atrakcyjnej cenie. Domena, sklep, strona i poczta w promocji już od 39 zł miesięcznie, to oferta skrojona „na miarę” do potrzeb wszystkich przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w e-commerce.

Za sklepem internetowym udostępnianym użytkownikowi (właścicielowi sklepu) przez SuperHost.pl stoi platforma, która ma efektywnie wspierać działania sprzedażowe – funkcjonalność sklepu wzbogacają wszelkie niezbędne dodatki i usługi ułatwiające prowadzenie własnego e-sklepu. Przejrzysty interfejs sklepu pozwala na intuicyjne zarządzanie stanami magazynowymi, systemem płatności, integracją z porównywarkami cenowymi czy realizacją zamówień.

Platforma oferuje właścicielom nowo tworzonych e-sklepów możliwości dowolnej indywidualizacji szaty graficznej, pod nadzorem SuperHost.pl i z pomocą jej sprawdzonych partnerów biznesowych – za niewielką dodatkową opłatą. Zindywidualizować można zarówno projekt graficzny, jak i ewentualne dodatkowe moduły sklepowe. Platforma udostępnia także zaawansowany edytor szablonów HTML i CSS wszystkich elementów sklepu. Jest to ważna opcja dla zaawansowanych użytkowników, którzy chcą dowolnie modyfikować wygląd sklepu.

– Platforma WiseShop oferuje początkującemu e-biznesmenowi maksymalnie komfortowy start. Nie musi martwić się dużą inwestycją w oprogramowanie ani tym, że za chwilę, gdy urośnie i początkowy software przestanie mu wystarczać, będzie musiał kupować kolejne drogie oprogramowanie. WiseShop pozwala bowiem korzystać ze „ścieżek indywidualnego rozwoju” i zapewnia pakiet wszystkich niezbędnych usług. Dzięki temu przedsiębiorca może się zająć tym, na czym rzeczywiście chce zarabiać pieniądze, czyli swoim core businessem i nie martwić się o nic innego. Nie muszą go interesować kwestie technologiczne i bezpieczeństwa, spokojnie może skoncentrować się na zadbaniu o logistykę i promocję swojego sklepu – wyjaśnia Michał Jerzyk.

Co więcej, promocja sklepu także jest bardzo ułatwiona dzięki funkcjonalnościom oferowanym przez WiseShop. Platforma zapewnia bowiem integrację z Allegro, z porównywarkami cen (Nokaut, Ceneo, Skąpiec i kilkunastoma inymi), serwisem Opineo, pasażami handlowymi (Onet.pl, PKT.pl) czy siecią afiliacyjną WebePartners. Nowi użytkownicy WiseShop otrzymują także kupony na start w Nokaut.pl o wartości 50 zł oraz w Google AdWords o wartości 250 zł.

Co ważne, integracja z serwisem Allegro jest dwukierunkowa, co oznacza, że właściciel sklepu ma możliwość zarówno wystawiania przedmiotów ze sklepu na aukcje, jak i pobierania zamówień z aukcji do sklepu, bezpośrednio z poziomu panelu administracyjnego. To wszystko bez dodatkowych kosztów – wystarczy w Allegro aktywować klucz WebAPI. Dzięki definicji szablonu opisu produktu, stałych elementów ustawień Allegro oraz funkcji masowego wystawiania zakończonych aukcji, użytkownik zyskuje ogromną oszczędność czasu przy zarządzaniu aukcjami.

Platforma WiseShop umożliwia też sprzedaż produktów wirtualnych (plików do pobrania), możliwość prowadzenia wielu sklepów z poziomu jednego panelu administracyjnego oraz posiada zintegrowaną hurtownię internetową.

Sklepy WiseShop oferowane są w trzech pakietach, różniących się przede wszystkim limitami transferu i limitami dotyczącymi liczby produktów w sklepie. Porównanie parametrów poszczególnych pakietów i wszelkie informacje dotyczące platformy WiseShop znaleźć można na stronie www: http://superhost.pl/sklepy-internetowe/wiseshop/