Przejdź do treści

Można jeszcze zgłosić udział w konkursach technologicznych Gazety Bankowej

Do 31 stycznia można zgłaszać projekty informatyczne w konkursie Lider Informatyki Instytucji Finansowych. Producenci urządzeń, firmy wdrożeniowe i usługodawcy, którzy mają oferty dla instytucji finansowych mogą również, już po raz piąty, wziąć udział w plebiscycie Hit Roku 2012.

Tytuł Bankowego Lidera Informatyki 2011 zostanie przyznany w trzech kategoriach: systemy transakcyjne, systemy back office oraz bankowość elektroniczna i e-finanse. Natomiast konkurs Hity 2012 zostanie rozstrzygnięty w aż pięciu kategoriach:

  • produkt (urządzenie, system);
  • rozwiązanie;
  • usługa;
  • rozwiązanie wspomagające walkę z wykluczeniem cyfrowym;
  • usługa Cloud Computing.

Promując zgłoszone do konkursów produkty Organizator chce zwrócić na nie uwagę instytucji finansowych.

– Zgłoszenia przyjmujemy od instytucji finansowych oraz firm, które są producentem systemu informatycznego, lub które zajmowały się wdrożeniem tego systemu – mówi Lech Piesik, sekretarz kapituły konkursów. – Zgłaszać można nie tylko systemy informatyczne, ale również oprogramowanie – dodaje.

Zgłoszenia w obu konkursach będą przyjmowane tylko w formie elektronicznej. Wystarczy do 31 stycznia 2012 roku wypełnić elektroniczny formularz i dołączyć załączniki. Patronat nad wydarzeniem objął m.in. serwis finansowy Bankier.pl oraz operator płatności internetowych PayU S.A.

– Współpraca firm informatycznych z instytucjami finansowymi jest koniecznością. Wiemy to doskonale, gdyż jako operator płatności internetowych stawiamy na najnowocześniejsze i najbezpieczniejsze technologie – mówi Marcin Jabłoński, CEO PayU S.A.

 

– Konkursy technologiczne organizowane przez Gazetę Bankową to dobry sposób, by zwrócić uwagę instytucji finansowych na ofertę, która zasługuje na szczególne wyróżnienie – dodaje dr Bogusław Półtorak, redaktor naczelny serwisu Bankier.pl.

 

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wybierze – w drodze głosowania – Kapituła składająca się z ekspertów w dziedzinie bankowości, ekonomii, finansów oraz informatyki. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 14 marca, w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Szczegółowe informacje oraz regulaminy konkursów Lider Informatyki Instytucji Finansowych oraz Hit roku 2012 można znaleźć na: http://www.konkursytechnologiczne.gb.pl/.