Przejdź do treści

Double Bloob dostępne w Europie jeszcze w tym miesiącu

Gra Double Bloob krakowskiego studia Bloober Team, w wersji przeznaczonej na platformę DSiWare marki Nintendo, zadebiutuje na europejskim rynku już 26 stycznia, czyli niespełna dwa miesiące po premierze tego tytułu na rynku amerykańskim.

Double Bloob to gra zręcznościowa, nawiązująca do klasyków gatunku typu Buster Bros czy Cannon Shooter. Wyróżnia się jednak na tle popularnych poprzedników dużą różnorodnością dostępnych dla użytkownika broni, co bardzo uatrakcyjnia rozgrywkę i sprawia, że staje się ona niezwykle wciągająca.

Double Bloob to jeden z kilku tytułów Bloober Team S.A. wprowadzonych w ostatnim czasie na platformy marki Nintendo. Takie produkcje jak Fish Tank czy Paper Wars: Cannon Fodder, które do sprzedaży trafiły w ostatnich miesiącach, spotkały się z bardzo dobrym odbiorem i to zarówno wśród graczy z USA, jak i ze Starego Kontynentu. Krakowski deweloper liczy, że Double Bloob będzie się cieszyć nie mniejszą popularnością niż poprzednie projekty studia.

Produkcja Bloober Team będzie dostępna w Europie w cenie 500 punktów Nintendo, czyli ok. 5 euro.

Jednocześnie Double Bloob to jeden z ostatnich tytułów Bloober Team S.A. w tym segmencie rynku. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, spółka planuje skupić swoją działalność na średniobudżetowych produkcjach przeznaczonych na duże konsole nowej generacji. W kwietniu 2011 roku Bloober Team nawiązał współpracę z Sony przy tworzeniu tytułu startowego na najnowszą konsolę PlayStation Vita. Efekty nowej strategii Bloober Team europejscy gracze poznają już 22 lutego, kiedy to zadebiutuje gra krakowskiego dewelopera stworzona specjalnie z myślą o konsoli PS Vita.