Przejdź do treści

Dolcan Deweloperem Roku 2011

Firma Dolcan znalazła się w gronie największych deweloperów na polskim rynku w ogłoszonym właśnie rankingu Deweloper Roku 2011. Miniony rok był dla firmy szczególny: spółka obchodziła swoje 20-lecie, w realizacji ma aż 20 inwestycji, z dużym powodzeniem wprowadziła na rynek i sprzedaje nowość jaką są mieszkania bezczynszowe.

Dolcan znalazł się w ogłoszonym właśnie przez Gazetę Finansową we współpracy z miesięcznikami Home&Market i Gentleman zestawieniu Deweloper Roku 2011, a więc na Liście 25 najlepszych firm deweloperskich w Polsce. Zestawienie przyznano po raz pierwszy, doceniając najbardziej wiarygodnych deweloperów, z ugruntowaną pozycją na rynku, jednocześnie tworzących inwestycje na najwyższym poziomie, w najbardziej prestiżowych lokalizacjach.

To kolejne wyróżnienie dla dewelopera w ostatnim czasie. W październiku Dolcan otrzymał też II Nagrodę w V edycji konkursu Orły Polskiego Budownictwa 2011 w kategorii Usługi Deweloperskie. Konkurs jest organizowany przez Mazowieckie Zrzeszenie Handlu Przemysłu i Usług, pod honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury.

Wcześniej Dolcan został uhonorowany tytułem Budowlanej Firmy Roku 2010 w kategorii Deweloper, którą przyznaje miesięcznik Builder. Warto wspomnieć, że otrzymał to wyróżnienie jako jedyna firma deweloperska.

Miniony rok był dla dewelopera szczególny, gdyż firma obchodziła 20-lecie działalności. Od dwóch dekad spółka współtworzy polski rynek budowlany. Dolcan jest jedną z pierwszych firm, która kształtowała rodzący się w Polsce rynek nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego. Ostatnio inwestor ogłosił także plany wejścia w nowy segment rynku – nieruchomości komercyjne, będzie realizował także galerie handlowe. Firma  zakończyła już proces przekształcenia w spółkę akcyjną i w 2012 roku planuje debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Siłę i wysoką rozpoznawalność marki Dolcan potwierdza nie tylko najnowszy ranking Gazety Finansowej, ale także wcześniejsze, prestiżowe zestawienia. Deweloper zajął 4. miejsce na Mazowszu w badaniach Mieszkaniowa Marka Roku 2011, zrealizowanych przez firmę Nowy Adres S.A. Również na 4. pozycji Dolcan uplasował się w zestawieniu 10 największych deweloperów rynku mieszkaniowego w Polsce, który latem opublikował tygodnik Warsaw Business Journal.