Użytkownicy Windows Phone mają wpływ na rozwój aplikacji Taxi Finder

Projekt globalnej aplikacji społecznościowej na Windows Phone, Taxi Finder, powstaje zgodnie ze wskazówkami i oczekiwaniami przyszłych użytkowników. Dzięki współpracy jej twórców, firmy Jojo Mobile, z firmą Microsoft, każdy użytkownik może mieć wpływ na rozwój usługi i jej funkcje. Swoje pomysły można zgłaszać poprzez portal oWindowsPhone.pl.

Taxi Finder to powstająca właśnie aplikacja dla użytkowników telefonów Windows Phone, którzy korzystają z taksówek. Udostępni ona kontakt z siecią taksówek w danym mieście, przechowa informacje o trasie naszej jazdy i umożliwi dzielenie się postępem w podróży z wyznaczonymi przez nas osobami. W trakcie przejazdu taksówką można będzie np. udostępnić aktualną lokalizację, szacowany czas podróży, czy informację o dotarciu do celu. Taxi Finder, mimo iż nie jest jedyną aplikacją taksówkową na Windows Phone, zapowiada się na jedną z najbardziej innowacyjnych. Usługa będzie posiadać elementy socialowe oraz mechanizmy znane z gier komputerowych. Wiarygodna oferta i wyposażenie w system GPS zapewni pasażerom bezpieczeństwo, co jest szczególnie istotne, ponieważ docelowo usługa będzie obejmować większość państw świata, w tym także miejsc, gdzie podczas podróży taksówką należy zachować szczególną ostrożność.

Usługę tworzy istniejąca od roku firma Jojo Mobile, będąca obecnie liderem rynku aplikacji na Windows Phone w Polsce. Firma stale zwiększa swoją obecność na globalnych rynkach, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, Australii oraz Azji.

Jojo Mobile Polska chce rozwijać projekt wspólnie z przyszłymi użytkownikami.

„Funkcjonalność usługi będzie się rozwijać pod wpływem komentarzy, głosowania i innych form aktywności. Zebrane opinie zostaną zaimplementowane do aplikacji” – zapewnia CEO firmy Jojo Mobile, Bartłomiej Lozia.

Akcję wspiera Microsoft, zachęcając użytkowników do zgłaszania pomysłów na zmiany na portalu oWindowsPhone.pl. Swoje propozycje i opinie można umieszczać pod artykułem: http://owindowsphone.pl/dostosuj-taxi-finder-do-swoich-oczekiwan/.

„Z chęcią włączyliśmy się w projekt firmy Jojo Mobile, bo z wielką radością obserwujemy to, że coraz więcej polskich firm i twórców aplikacji wiąże swoją przyszłość z pisaniem aplikacji na platformę Windows Phone. Wiele z nich działa prężnie i tworzy tak innowacyjne rozwiązania, że słychać o nich na różnych kontynentach. Mamy nadzieję, że powstająca właśnie aplikacja Taxi Finder od Jojo Mobile spotka się z zainteresowaniem i uznaniem użytkowników zarówno w Polsce, jak i na całym świecie” – mówi Ewelina Bagińska z polskiego biura Microsoft.

Najciekawsze opinie użytkowników zostaną zaimplementowane do aplikacji. Warto zaangażować się w doskonalenie usługi, by poznać mechanizmy tworzenia kreatywnych koncepcji i mieć w nich udział. To także okazja do zdobycia ciekawych nagród.

Opinie będą publikowane na oficjalnej stronie projektu: www. taxifinder.eu. Już dziś za pośrednictwem strony można udostępnić swoje Live ID i zostać testerem projektu.

Dodatkowo, co tydzień na łamach oWindowsPhone.pl będą pojawiać się artykuły o planowanych funkcjonalnościach aplikacji. Zachęcamy do ich komentowania oraz zabrania głosu w sprawie rozwoju globalnej aplikacji Taxi Finder. Już dziś zapraszamy do dyskusji na temat najnowszej publikacji: http://owindowsphone.pl/wybierz-najlepsza-taksowke-z-taxi-finder/.

Developerzy Windows Phone rosną w siłę!

Taxi Finder to jedna z aż 50 000 aplikacji na platformę Windows Phone. Mobilni deweloperzy coraz częściej tworzą aplikacje na platformę Microsoft. Według wyników rankingu, jaki przeprowadziła w czerwcu ubiegłego roku firma Vision Mobile , Windows Phone plasuje się na drugim miejscu (za Androidem) pod względem zainteresowania programistów platformą.

Powodem takiego stanu rzeczy jest duża liczba i wysoka jakość narzędzi, jakie udostępnia Microsoft, by ułatwić pracę deweloperom. Firma systematycznie uruchamia kursy dla programistów, zarówno stacjonarne jak i online, w których pokazuje jak pisać aplikacje na Windows Phone. Wideoprezentacje

i poradniki są umieszczane na stronie: http://channel9.msdn.com/Series/Kurs-programowania-Windows-Phone-7. Najbliższy stacjonarny kurs programowania, współorganizowany przez firmę Microsoft i Nokia odbędzie się już 20 stycznia w Warszawie: http://owindowsphone.pl/nokia-organizuje-warsztaty-dla-deweloperow-windows-phone/.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu