Przejdź do treści

Powiew starożytności w Twoim domu – styropianowe pilastry

Nie tylko wśród historyków jest wielu miłośników starożytnej architektury, surowej formy kolumn doryckich, czy wyrafinowanej finezji stylu jońskiego. Ludzie, którzy urządzają swoje mieszkania lub chcą wprowadzić zmiany zgodne ze swoimi zainteresowaniami, chętnie sięgają po antyczne stiuki, trawertyny, czy sztukaterię.

Czasami jest to pełna stylizacja na antyczne wnętrze, czasami drobna zmiana podkreślająca inspirację grecką lub rzymską historią.

Projektanci marki DECOSA proponują miłośnikom klasycznych wnętrz pilastry i kolumny wykonane ze styropianu-stylizowane na starożytne, rzymskie filary, dzięki którym będzie można poczuć powiew historii we wnętrzu własnego mieszkania.

Starożytne kolumny charakteryzują się bardzo gładką, elegancką fakturą do złudzenia przypominającą gipsową strukturę.

Wszyscy zainteresowani stylem antycznym w swoim domu mają więc gotowe rozwiązanie, które pozwala im zrealizować swoje pomysły o pałacowym wnętrzu. Nie wymaga to angażowania stylisty, czy projektanta wnętrz. Smukły pilaster nada domowemu wnętrzu unikalny antyczny charakter.

Pilastry oferowane przez firmę Saarpor, składają się z trzech podstawowych elementów, nawiązujących do budowy rzymskich kolumn: kolumny o wysokości 2m, ozdobnej głowicy i cokołu. Są odporne na wilgoć, lekkie w transporcie i łatwe w montażu, do którego należy użyć jedynie bezrozpuszczalnikowego kleju.

Pilastry można zastosować w aranżacji kuchni, łazienki lub w salonie w zależności od potrzeb oraz pomysłu. Jeśli komuś bardzo zależy na odtworzeniu magii dawnych czasów w całym mieszkaniu, pragnie zamienić swoje wnętrze w wystawną, rzymską rezydencję, pilastry w każdym pomieszczeniu podkreślą wyjątkowy, dekoracyjny styl. Efekt można osiągnąć niskim kosztem, gdyż pilastry dostępne są w niskich cenach.

Filary mogą stanowić ozdobę ścian, mogą też być elementem wykończenia kominka, imitacji podpórki półek, czy obramowania drzwi i okien. Są odporne na wilgoć, można je wykorzystać w aranżacji antycznej kuchni, czy łazienki.

Sztukateria, w tym styropianowe pilastry, tak jak kiedyś wzbogaca wnętrze, zachwyca ludzi elegancją i wystawnością, nawiązaniem do klasyki. Pozwala podróżować w czasie, do epoki, w której sztuka i architektura olśniewała swoją precyzyjną kompozycją, indywidualnym i niepowtarzalnym stylem.

Pilastry mogą wyróżnić każde wnętrze, harmonijnie połączyć nowoczesność i tradycję. Dodatkowo, można im nadać dowolnie wybrany kolor, tak, aby pasowały do każdej kolorystyki wnętrza.

Pilastry marki Decosa dostępne są w hipermarketach Castorama w miastach: Legnica, Bielsko Biała, Warszawa, Szczecin, Bydgoszcz, Gdańsk, Sosnowiec, Bytom, Łódź, Rumia, Chorzów, Zgorzelec, Wrocław, Toruń, Jelenia Góra, Żory, Opole, Wałbrzych, Poznań, Gniezno, Lubin, Katowice, Konin, Ełk, Mińsk Mazowiecki; oraz w hipermarketach OBI: Gdańsk, Warszawa, Słupsk, Wałbrzych, Bytom, Gorzów, Katowice, Zabrze, Częstochowa, Gdynia, Lublin.