Nowe wersje aplikacji na iPhone dzienników Polskapresse

Nowoczesny interfejs, komfortowy odbiór treści i intuicyjna nawigacja – to zalety nowej wersji aplikacji dzienników Polskapresse na iPhone.

Zakończył się proces certyfikacji nowej wersji czytników wiadomości na iPhone. W AppStore dostępne są już aktualizacje wszystkich ośmiu dzienników, które posiadają czytniki iPhone: „Polska”, „Głos Wielkopolski”, „Dziennik Bałtycki”, „Dziennik Łódzki”, „Dziennik Zachodni”, „Gazeta Krakowska”, „Kurier Lubelski” i „Gazeta Wrocławska”.

Dzięki nowym czytnikom iPhone ich użytkownicy zyskują:

  • Znacznie szybsze ładowanie danych
  • Nowoczesny interfejs i komfortowy odbiór treści
  • Nawigację horyzontalną, dzięki czemu galerie zdjęć zajmują mniej miejsca na ekranie
  • Uwidocznienie komentarzy użytkowników bezpośrednio pod artykułem
  • Obecność aktywnych linków w treści artykułów, dzięki czemu czytelnik może surfować po aplikacji tak jak po www – jedno dotknięcie pozwala przeczytać artykuł, przejrzeć galerię fotografii oraz zapoznać się z opiniami czytelników
  • Nową funkcję przesyłania zdjęć do redakcji. Użytkownik w ramach aplikacji może wykonać zdjęcie lub wybrać już zapisane i przesłać je wraz z opisem. Najciekawsze zdjęcia będą publikowane na łamach serwisów www.

– Nowe wersje aplikacji na iPhone’a znacznie zwiększą ich atrakcyjność dla użytkowników oraz konkurencyjność wśród aplikacji informacyjnych wydawców na polskim rynku – mówi Paweł Nowacki, dyrektor rozwoju kontentu w Pionie Internet Polskapresse.

Aktualizacja obejmuje 8 aplikacji dla iPhone’a. Użytkownicy iPada otrzymają funkcjonalność oraz  wygląd graficzny identyczne z poprzednią wersją aplikacji. Wersja dla systemu Android także pozostaje bez zmian. Nowe aplikacje zostały przygotowane we współpracy z czeską spółką NewsLab należącą – tak jak Polskapresse – do koncernu Verlagsgruppe Passau.