Firma DTZ komercjalizuje Galerię Jagiellońską w Białymstoku

Firma DTZ odpowiada za wynajem powierzchni handlowej w Galerii Jagiellońskiej, centrum handlowym powstającym w Białymstoku. Projekt realizują wspólnie: spółka J.W. Wind Sp. z o.o. której udziałowcem jest Józef Wojciechowski, główny akcjonariusz J.W. Construction Holding S.A. oraz Jagiellonia Białystok Sportowa Spółka Akcyjna. Termin rozpoczęcia inwestycji planowany jest na drugą połowę 2012 roku.

Galeria Jagiellońska powstaje pomiędzy ulicami Jurowiecką a Piłsudskiego, w bliskiej odległości ulicy Lipowej. W ramach 50 000 m kw. powierzchni przeznaczonej pod wynajem (GLA) znajdować się będzie około 150 sklepów, duża strefa rozrywki z lokalami gastronomicznymi oraz wielosalowe kino (12-14 sal). Część dochodów z działalności Galerii ma wesprzeć klub sportowy Jagiellonię Białystok.

Planowana inwestycja poprzez swoją skalę oraz wielofunkcyjność stanie się dominującym projektem w Białymstoku – mówi Piotr Wasilewski, Dyrektor Zespołu Powierzchni Handlowych w DTZ.

Aktualnie trwają zaawansowane rozmowy z największymi najemcami centrum handlowego. Z ramienia DTZ za komercjalizację obiektu odpowiada Natasa Mika, Senior Property Consultant z Zespołu Powierzchni Handlowych.

Autorem koncepcji architektonicznej jest uznane biuro architektoniczne Chapman Taylor, które posiada wieloletnie doświadczenie na rynku retailowym w Polsce oraz za granicą.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu