Atrakcje Kotliny Kłodzkiej w niecodziennym wydaniu

Każda wycieczka powinna być przygodą dla jej uczestników. Coraz większe uznanie zyskują tematyczne pakiety turystyczne, które oferują zwiedzanie w ramach określonego scenariusza. Przygotowany przez portal ZnaneNieznane.pl pakiet pozwala na nowo odkryć wyjątkowe zakątki Kotliny Kłodzkiej.

Istotą pakietu turystycznego jest ukazanie nowego wymiaru zorganizowanych wyjazdów. Poszczególne atrakcje ukazane są w zupełnie nowym kontekście. – Prezentujemy atrakcje Kotliny Kłodzkiej poprzez legendę. Głównymi bohaterami opowieści są bliskie tej okolicy niedźwiedzie oraz nietoperze. Oba gatunki związane są bezpośrednio z Jaskinią Niedźwiedzia, w której uczestnicy wydarzenia będą poszukiwać śladów baśniowego mieszkańca. Bajkę napisała synowa wybitnego grafika, profesora Jacka Rybczyńskiego – mówi Bogumiła Panek, menadżer ds. sprzedaży portalu ZnaneNieznane.pl.

Jakie atrakcje czekają na uczestników wyjazdu? Trasy biegowe w okolicach masywu Śnieżnika to gwarancja aktywnego wypoczynku dla całej rodziny. Jaskinia Niedźwiedzia to miejsce, którego walory z pewnością docenią miłośnicy przygody i tajemniczych historii z przeszłości. Z kolei warsztaty artystyczne w Wapienniku będą świetną atrakcją dla najmłodszych uczestników.

Jednym z kluczowych elementów wyjazdu będzie nauka jazdy na nartach biegowych pod okiem specjalistów. – Trasa narciarstwa biegowego, której przemierzenie zaplanowaliśmy dla uczestników wyjazdu, nie jest zbyt wymagająca. Osoby, zaczynające swoją przygodę z tym sportem, nie powinny mieć problemu, aby pokonać trasę z ośrodka Czarna Góra do schroniska pod Śnieżnikiem. – stwierdza Arkadiusz Kitowski, ratownik GOPR.

Warsztaty artystyczne w Wapienniku, prowadzone pod okiem artysty prof. Jacka Rybczyńskiego, pozwolą poznać różne rodzaje sztuk plastycznych. Uczestnicy sprawdzą swoje umiejętności w trzech technikach plastycznych: w grafice, malarstwie oraz rysunku. Motywem przewodnim tworzonych prac, ma być fabuła bajki, na której oparty jest cały wyjazd.

– Jako artyści, pedagodzy i animatorzy kultury z chęcią włączyliśmy się do programu, promującego „Ziemię Strońską”. Oprócz biegów narciarskich, które sami uprawiamy, dochodzi tu element budowania zainteresowania sztukami plastycznymi. Jednocześnie jest to doskonała terapia zajęciowa, która buduje chęć współdziałania, a ponadto poszerza horyzonty intelektualne i duchowe – przekonuje prof. Jacek Rybczyński, właściciel Wapiennika.

Jedną z najbardziej znanych atrakcji Kotliny Kłodzkiej jest Jaskinia Niedźwiedzia. Odkryta w 1966 roku, a otwarta dopiero w 1983r. do dziś cieszy się popularnością i słynie ze wspaniałych szat naciekowych, nadających jej niesamowitego uroku oraz klimatu.

– Zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej będzie odbiegało od standardowej oferty przedstawianej turystom. Podczas pakietu przygotowanego przez portal ZnaneNieznane.pl, zostanie ono wzbogacone m.in. w poszukiwania śladów niedźwiedzia, ukrytych na terenie obiektu. – wspomina Artur Sawicki, przewodnik po Jaskini Niedźwiedziej.

Partnerzy, którzy współtworzą pakiet również mają wpływ na jego formę. Podczas budowania projektu każdy partner wprowadza swoje pomysły i koncepcje, aby powstała jedna oferta satysfakcjonująca dla każdego ze współtwórców.

Współtworzenie pakietu to nie tylko gwarancja przyjazdu turystów w określonym terminie, ale też dodatkowa promocja. Patronat portalu ZnaneNieznane.pl, obecność w mediach i na materiałach promocyjnych, a także relacja video z wydarzenia to tylko część korzyści wynikających z partnerstwa w projekcie.

– Współpraca z serwisem ZnaneNieznane.pl to dla nas szansa na dalsze poszerzenie usług dla rodzin i stworzenie weekendowego pakietu all inclusive, który uatrakcyjni pobyt w Puchaczówce. Współpraca z animatorami czasu wolnego oraz współdziałanie z okolicznymi obiektami turystycznymi sprawia, że nasi Goście nie mają czasu na nudę. – wspomina Katarzyna Wojciaszek, właścicielka Kompleksu Gastronomiczno-Hotelowego Puchaczówka.

Pakiet ma stanowić kompletny program, w którym każdy element ma istotne znaczenie. Ideą przewodnią przy budowaniu pakietów, było wyeksponowanie walorów turystycznych regionu, ale również podkreślenie wysokiej jakości usług, oferowanych przez współtwórców pakietu.