Przejdź do treści

Aktywna zabawa podczas ferii

Ferie zimowe to upragniony okres w życiu każdego dziecka, co roku wyczekiwany z utęsknieniem. Brak zajęć szkolnych, zimowiska… jednym słowem wiele wolnego czasu dla najmłodszych. Z kolei dla rodziców ferie wiążą się z pewnymi trudnościami.

Po pierwsze, trzeba zapewnić najmłodszym opiekę, kiedy jest się w pracy. Po drugie, trzeba zadbać o to, aby dziecko spędziło ten czas produktywnie, na „regeneracji” swoich baterii, tak by powróciło do szkoły wypoczęte i pełne zapału do dalszej nauki.

Warto zawczasu pomyśleć o tym jakie atrakcje przygotować dla najmłodszych w czasie trwania ferii zimowych. Jeżeli dziecko ma zorganizowany wypoczynek w formie zimowiska, to wówczas kwestia ta nie stanowi większego problemu dla rodzica czy opiekuna. Ale co zrobić z dziećmi, które nie będą miały okazji szusować po stokach narciarskich czy podziwiać krajobrazów górskich kurortów? Ferie w domu oznaczają pole do popisu dla rodziców, którzy muszą wykazać się dużą kreatywnością, aby opracować takie zabawy, które ich pociechy przyjmą z zainteresowaniem i radością.

Najlepszą formą spędzania wolnego czasu w mieście, z punktu widzenia zdrowia i samopoczucia dziecka, jest wszelkiego rodzaju aktywność fizyczna. Jazda na sankach, długie spacery czy wizyty na lodowisku – to najczęściej wybierane przez rodziców sposoby spędzania wolnego czasu z dziećmi. Ale zimowa pogoda bywa bardzo zmienna, a niska temperatura, opady śniegu, silny wiatr, czy też niestety deszcz są w stanie pokrzyżować każde plany.

Pewnym rozwiązaniem dla rodziców, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom aktywny wypoczynek, są popularne gry na konsole typu Xbox Kinect czy Nintendo Wii. Platformy te wymagają od graczy sporo ruchu, bo właśnie poprzez określone ruchy ciała steruje się grami.

Co jednak zrobić jeżeli rodziców, mimo szczerych chęci, po prostu nie stać na zakup drogich konsoli wraz z równie drogimi grami? Z pomocą przychodzą nam wówczas gry online, takie jak dostępna od niedawna na polskim rynku, platforma z grami dla dzieci Move&Play opracowana przez firmę Energizer. W promocyjnych opakowaniach baterii firmy Energizer znajduje się kod, który umożliwia pełny dostęp do platformy Move&Play. Dodatkowo, każda z gier dostępna jest w bezpłatnej wersji demo. Aby nasze dziecko przeniosło się z „realu” do wirtualnego świata Move&Play wystarczy komputer podłączony do internetu oraz kamerka internetowa. Seria interaktywnych gier w prosty i przystępny sposób łączy czystą rozrywkę z walorami edukacyjnymi.

Wielką zaletą wspomnianej platformy jest to, że w przeciwieństwie do tradycyjnych gier komputerowych, zapewnia dziecku ruch przed komputerem i pozwala mu na trenowanie własnej sprawności fizycznej. Zastosowana technologia Rozszerzonej Rzeczywistości sprawia, że obiektami steruje się poprzez dotykanie w powietrzu wirtualnych guzików wyświetlanych również na ekranie komputera. Tym samym dzieci ruszają się, skaczą i spędzają aktywnie czas ucząc się przy okazji o alternatywnych źródłach energii. Ponadto, tym, co różni platformę od typowych komputerowych „platformówek” czy „strzelanek”, jest to, że gry z serii Move&Play są dopasowane do potrzeb najmłodszych dzieci i nie zawierają elementów agresji.

Drodzy rodzice, jeżeli zatem jeszcze nie wiecie jakie atrakcje przygotować swoim pociechom podczas ferii, pomyślcie o zapewnieniu im dostępu do wirtualnego świata Move&Play, gdzie na dzieci czeka świetna rozrywka, rozbudowane scenariusze zabaw i duża porcja zdrowej „gimnastyki”, która wyzwoli ich pozytywną energię.